موزیک خوان Music Reader
با انتشار متنی صورت گرفت؛

واکنش دفترموسیقی ارشادبه حواشی خودمونی

واکنش دفترموسیقی ارشادبه حواشی خودمونی

موزیک خوان: دفتر موسیقی وزارت فرهنگ با انتشار متنی از دست اندرکاران برنامه خودمونی خواست تا نسبت به اشتباه مرتکب شده درباره ی اجرای یکی از قطعات مرحوم محمدی توسط یکی از شرکت کنندگان اعلام برائت کند.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار متنی از دست اندرکاران تولید برنامه «خودمونی» شبکه سه سیما خواست تا نسبت به اشتباه مرتکب شده درباره ی اجرای یکی از قطعات مرحوم سهراب محمدی توسط یکی از شرکت کنندگان اعلام برائت کند.
در متن انتشار یافته از طرف دفتر موسیقی آمده است:
اقدام نسنجیده ای که در یک برنامه با ماهیت سرگرمی نسبت به هنر یگانه یکی از اساتید موسیقی رخ داد، خاطر خیلی از دوستداران فرهنگ و هنر فاخر کشورمان را مکدر کرد.
دفتر امور موسیقی، تکلیف خود می داند به متولیان این برنامه و دوستان دلسوز برنامه ساز یادآوری کند، گرچه طنز و شوخی در فضایی موجه و به دور از توهین می تواند سبب شادابی و نشاط جامعه شود، لیکن آنچه رخ داد نه شوخی، بلکه توهین به یکی از مفاخر بهادار موسیقی نواحی ایرانی بود که پژوهشگران و فعالان موسیقی کشور با تمام وجود برای بقای آن تلاش می کنند.
این اساتید گرانمایه با ساز و نوای جانسوزی که دارند از عشق می گویند و آنچه بصورت سهوی رخ داد، نسبتی با وقار و ادب ایرانی اسلامی فرهنگ ما ندارد.
دفتر امور موسیقی ضمن این که انتظار دارد تولیدکنندگان برنامه در همان فضا نسبت به این اشتباه برائت جویند، به اهتمام ویژه نسبت به حفظ کرامت بزرگان موسیقی نواحی ایران که هویت و شمایل فرهنگ این مرز و بوم را شکل داده اند، یادآوری و تاکید می نماید.
فراموش نکنیم که اساتید موسیقی نواحی ایران تمام عمرشان را در راه اعتلای موسیقی گذاشته اند و تا واپسین لحظات عمر خود دمی از تلاش نمی ایستند.


منبع:

1402/02/03
10:37:20
5.0 / 5
388
تگهای خبر: سرگرمی , شركت , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳