موزیک خوان Music Reader
اسماعیلی خبر داد؛

اختصاص یک درصد هزینه شرکت های دولتی به عرصه فرهنگ

اختصاص یک درصد هزینه شرکت های دولتی به عرصه فرهنگ

به گزارش موزیک خوان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اختصاص یک درصد هزینه شرکتهای دولتی و بانکها به عرصه فرهنگ با تدوین آیین نامه بند ه تبصره ۹ قانون بودجه در هیئت دولت اطلاع داد.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بامداد روز گذشته چهارشنبه دهم خرداد در حاشیه برگزاری جلسه هیئت دولت، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در رابطه با تدوین آیین نامه بند «ه» تبصره ۹ قانون بودجه در هیئت دولت، اظهار داشت: در جلسه امروز این بحث عنوان شد که توافقات خوبی داشتیم و امیدواریم نقصها آنرا در جلسات بعدی برطرف نماییم.
وی اضافه کرد: در این بند از قانون بودجه، شرکتهای دولتی، بانکها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت مندرج در این قانون، مکلف هستند یک درصد از هزینه های خویش را برای هم افزایی و ارتقا فعالیت ها و تولیدات فرهنگی از قبیل موضوعات قرآنی، نمایشی، جوانی جمعیت، مطبوعاتی، رسانه های نوین، نشر و کتاب و تولید محتوای فرهنگی فاخر فارسی در فضای مجازی، گردشگری و توسعه و آموزش سواد رسانه ای اختصاص دهند.
اسماعیلی اظهار داشت: آیین نامه اجرایی این بند توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری وزارت خانه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و امور اقتصادی و دارایی و سازمان های برنامه و بودجه کشور و تبلیغات اسلامی و مرکز مدیریت حوزه های علمیه تهیه می شود تا به تصویب هیئت وزیران برسد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همینطور در رابطه با وضعیت اعزام حاجیان به عربستان اضافه کرد: کار اعزام حجاج در دست انجام است که حدود ۱۴ هزار نفر تابحال اعزام شده اند. عملیات حج به خوبی در حال انجام می باشد و افزایش روابط دیپلماتیک با کشور میزبان سبب شده است هماهنگی های بسیار خوبی صورت بگیرد.
محمدمهدی اسماعیلی اظهار داشت: همکاران ما در سازمان حج و زیارت از روند اجرایی عملیات حج با رضایتمندی یاد می کنند و امید داریم که زائرین حج که بیشتر از ۸۵ هزار نفر هستند، به خوبی اَعمال خویش را انجام دهند و بعد از سفری مقبول به سلامت به کشور بازگردند.
وی در ادامه، ضمن اشاره به این که اختتامیه جشنواره بین المللی امام رضا (ع)، در مشهد برگزار می شود، اظهار داشت: این جشنواره در یک فرایند چندماهه، در ۲۰ رشته فرهنگی و هنری و با ابتکارات خوبی برگزار شده و روند موفقیت آمیزی داشته است. به یاری خداوند، در سالهای آینده، این جشنواره شامل رشته ها و بخش های بیشتری خواهد شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با وضعیت خوانندگانی که شایعه شده بود ممنوع الفعالیت هستند هم هم اضافه کرد: همه آن چه در اینباره ادعا شده بود، جوسازی رسانه ای بود که هیچ ریشه واقعی نداشت. بیشتر این هنرمندان، بزودی اجرای صحنه ای دارند و زمان بندی فروش بلیت آنها انجام شده است.
اسماعیلی در انتها در رابطه با مجوزهای نمایش خانگی هم اظهار داشت: توافق ما با دوستان مان در رسانه ملی به تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی رسیده است. بر این اساس در حوزه صوت و تصویر فراگیر، بخش سریال های خانگی و پخش زنده بر عهده صدا و سیماست و مجوز سایر بخش ها در فضای مجازی بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. به علت ماهیت سریال ها که نزدیک به کارکرد تخصصی صدا و سیماست توافق کردیم مجوزهای این حوزه بر عهده همکاران صدا و سیما قرار گیرد.

1402/03/12
13:43:01
5.0 / 5
338
تگهای خبر: آموزش , جشن , جشنواره , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
موزیک خوان