موزیک خوان Music Reader

نوشتارهای عکاسی مستند در بازار کتاب

نوشتارهای عکاسی مستند در بازار کتاب

به گزارش موزیک خوان، کتاب «نوشتارهای عکاسی مستند» با نویسندگی فرهاد مطاعی راهی بازار کتاب شده است.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، در معرفی این کتاب که در ۲۵۶ صفحه و قطع رقعی در انتشارات کتاب پرگار به چاپ رسیده، آمده است: کتاب «نوشتارهای عکاسی مستند» مجموعه متونی است که نگارنده در باب عکاسی مستند اجتماعی به رشته تحریر درآورده است. در این مجموعه برای سندیت و اثبات نوشتارها و ارجاعات تاریخی از کتاب ­ها و مقالات معتبری در زمینه عکاسی و دیگر رشته های هنری استفاده شده تا مخاطب را با باورهای نگارنده همراه سازد.
کتاب نوشتارهای عکاسی مستند پنج فصل است؛ فصل اول با عنوان «عکاسان مستند اجتماعی» به تجزیه و تحلیل آثار دو عکاس جریان ساز می پردازد که تحولات و تغییرات بسیاری را به وجود آوردند و الان افراد زیادی پیرو نگاه و رویکرد آنان هستند.
در فصل دوم با عنوان «عکاسی مستند اجتماعی» از زاویه ­های متفاوت به عکاسی مستند اجتماعی پرداخته شده است، که شامل تجزیه و تحلیل، تحسین و انتقاد، توصیفِ قدرت انتشار عکس مستند و تأثیرگذاری بر دیگر هنرها، همه گیری و بررسی رخدادی ناگهانی است، درآخر اما عکاسی مستند، در کسوت تاریخ نگار، تلخ ­خوانده می ­شود.
در فصل سوم با عنوان «عکاسی مستند و سینما» به قرابت عکاسی مستند با سینمای مستند و داستانی می­ پردازد و این مساله بررسی شده که حاصل این قرابت تولید چه نوع فیلم­ های مستند و داستانی ای بوده است و فیلم سازان با چه دیدی به عکاسان مستند اجتماعی می ­نگرند.
فصل چهارم نقد و بررسی چهار مجموعه عکس مستند است که توانسته اند جوایز معتبری را کسب کنند. فصل پنجم، دربردارنده چند نوشتار درباب عکاسی است.
در رابطه با نویسنده هم می خوانیم: فرهاد مطاعی متولد اسفند ۱۳۶۷ کارشناس ارشد عکاسی، نویسنده حوزه عکاسی و مدرس دانشگاه است که سال قبل کتاب «روایت در مجموعه عکس مستند» را در انتشارات پرگار به چاپ رساند.
منبع:

1402/03/29
12:44:45
5.0 / 5
325
تگهای خبر: آثار , دانشگاه , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان