موزیک خوان Music Reader
تعزیه خانه مهر -مجلس دهم؛

امام حسین(ع) و دیدن خواب مادر در شب عاشورا

امام حسین(ع) و دیدن خواب مادر در شب عاشورا

به گزارش موزیک خوان، در دهمین مجلس از تعزیه خانه مهر، همزمان با عاشورای حسینی، مجلس تعزیه امام حسین(ع) با سرپرستی و تعزیه خوانی احمد عزیزی منتشر می شود.


دریافت 70 MB به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، همواره با آغاز ماه محرم شاهد برگزاری مجالس تعزیه در نقاط مختلف کشور هستیم که علاقه مندان بسیاری دارد. گروههای تعزیه خوان در این ایام و در مقاطع مختلف زمانی به اجرای مجالس تعزیه می پردازند.
در گروه هنر خبرگزاری و با آغاز ماه محرم، تصمیم بر این شد که در دهه اول این ماه قسمتهایی از مجالس تعزیه برگزار شده در سالهای گذشته منتشر شود.
از این رو احمد عزیزی تعزیه خوان با سابقه تصاویری از مجالس تعزیه ای را که پیش از این برگزار کرده در اختیار خبرگزاری مهر قرار داد.
این مجالس تعزیه در چارچوب طرح «تعزیه خانه مهر» منتشر می شود و دهمین مجلس «تعزیه خانه» در روز عاشورای حسینی اختصاص به مجلس تعزیه «امام حسین (ع)» دارد.
در این مجلس تعزیه که سال ۱۳۸۸ توسط گروه تعزیه «حضرت سیدالشهدا (ع)» به سرپرستی احمد عزیزی در تکیه شوفرها اجرا شده است، وداع امام حسین (ع) با حضرت زینب (س) و خاندان خود بسیار جانسوز است. وداعی که در لحظه ای از آن سیدالشهدا (ع) به خواهر می گوید که در خواب با حضرت فاطمه زهرا (س) ملاقات و گفتگو کرده است؛ «مادرم می گفت فردا شب حسین (ع) میهمان ماست».
احمد عزیزی شبیه امام حسین (ع)، محمود معینی شبیه حضرت زینب (س)، علی قویدل شبیه شهربانو، خلیل رضایی شبیه وزیر سلطان قیس، یوسف عزیزی شبیه سلطان قیس، محمد سیف شبیه عبدالله، مجید بنی علی شبیه حضرت جبرئیل، حمید سیف شبیه حضرت رقیه (س)، مرتضی صفاریان شبیه شمر، رضا لنکرانی شبیه ابن سعد، حمید حیدری شبیه اشعث کندی، محمد ناصری شبیه حرمله، شبیه خوانان مجلس تعزیه «امام حسین (ع)» هستند.

1402/05/08
10:27:53
5.0 / 5
271
تگهای خبر: مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
موزیک خوان