موزیک خوان Music Reader
معاون صندوق اعتباری هنر خبر داد؛

سه طرح برای حمایت هنرمندان اجرائی می شود

سه طرح برای حمایت هنرمندان اجرائی می شود

موزیک خوان: معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر اجرائی شدن سه طرح و اقدام این صندوق در امتداد حمایت و پشتیبانی از هنرمندان در استانها خصوصاً مناطق کم برخوردار آگاهی داد.به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر، فرزاد طایفه حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر از عملیاتی و اجرائی شدن سه طرح و اقدام این صندوق در امتداد حمایت و پشتیبانی از اعضا و هنرمندان در استانها خصوصاً مناطق کم برخوردار آگاهی داد و اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی و پیش بینی های در نظر گرفته شده، حمایت میدانی گسترده همراه با تکریم و نکوداشت هنرمندان سراسر کشور، ارائه تسهیلات ویژه به مناطق کم برخوردار و اجرای طرح میلاد مفاخر استانی همچون اقدامات مهم و اولویتی در دستور کار صندوق اعتباری هنر است که از تیر ماه ۱۴۰۲ اجرائی و عملیاتی شده و تا انتهای سال جاری نیز به فضل الهی با جدیت و قوت ادامه می یابد.
وی با تشریح جزییات اقدامات مد نظر صندوق اعتباری هنر در امسال، نکوداشت نامداران در استان محل زیست، تفویض اختیار صندوق هنر به استانها، سفرهای استانی و برگزاری کارگاه های آموزشی را به عنوان سه اقدام این صندوق در امتداد پشتیبانی از اعضا و هنرمندان خصوصاً در استانها و مناطق کم برخوردار عنوان نمود و اظهار داشت: تلاش ما این است تا ضمن افزایش سطح تماس چهره به چهره و تعامل با هنرمندان، تجربیات و استعدادهای افراد ویژه در استانها را شناسایی کرده و متناسب با شرایط، اقلیم و جنبه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هر استان تصمیمات لازم اتخاذ و کاربردی شوند.
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتبار هنر با اشاره به اعطای بیش از ۱۴۹ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه در سال ۱۴۰۱، از واگذاری مدیریت توزیع و اختصاص تسهیلات ارزان به ادارات کل فرهنگ وارشاد اسلامی استانها آگاهی داد و اضافه کرد: با موافقت مدیر عامل صندوق اعتباری هنر از خرداد ماه سال جاری و بمنظور پر رنگ تر شدن نقش و مسئولیت حوزه های ذی صلاح، هر نوع تصمیم گیری در مورد نحوه اعطای تسهیلات به اعضای صندوق به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور تفویض اختیار شده است.
طایفه حیدری با اشاره به ابلاغ میزان اعتبارات اختصاص یافته به تمامی استانها و موضوع واگذاری مدیریت توزیع و اختصاص تسهیلات ارزان به ادارات کل فرهنگ وارشاد اسلامی استانها، اشاره کرد: معتقدیم این تصمیم کمک شایانی به هدفمندی و کیفی سازی توزیع تسهیلات قرض الحسنه ارزان می کند. همین طور نظارت ادارات کل بر رفتار مالی وام گیرندگان، تاثیر مستقیم بر افزایش اعتبارات استانی خواهد داشت.
توجه ویژه دولت توسعه عدالت فرهنگی و محرومیت زدایی
وی با اشاره به عملکرد صندوق اعتباری هنر در عرصه محرومیت زدایی و توسعه عدالت فرهنگی اظهار داشت: صندوق اعتباری هنر توجه ویژه ای به مقوله نهادینه شدن عدالت فرهنگی و موضوع تمرکززدایی دارد. بر این اساس درباب استانهای کم برخوردار علاوه بر اختصاص اعتبار متعارف که برمبنای ضریب نفوذ تعداد اعضای هر استان به کل کشور تعیین شده است، اعتبار ویژه ای برای مناطق کم برخوردار اختصاص یافته است.
وی در ادامه به سفرهای استانی صندوق به سراسر کشور اشاره نمود و اضافه کرد: دیدارهای چهره به چهره با اصحاب فرهنگ و هنر استانها، بررسی مشکلات موجود در روند ارائه خدمات صندوق در استان، شناسایی هنرمندان مستعد و گمنام، برگزاری نشست های گروهی و انفرادی با هنرمندان، شنیدن نقدهاو مشکلات موجود، تبادل تجربیات، گرفتن پیشنهادهای سازنده، همچون اهدافی است که طی این سفرها دنبال شده و خواهد شد. این در شرایطی است که مناطق کم برخوردار از اولویت های نخست هیات اعزامی صندوق هنر است.
به گفته وی، نقش ادارات کل استانی در دستیابی به اهداف سفرها بسیار حائز اهمیت می باشد. براین اساس بمنظور دست یابی به بالاترین راندمان برنامه ریزی مشترک با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هر استان داریم.
معاون مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه سخنان خود به برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه مدیران کارشناسان استانی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، روسای انجمن های فرهنگی و هنری اشاره نمود و اظهار داشت: طی سفرهای استانی کارگاه های آموزشی ویژه ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها و روسای صنوف و انجمن های فرهنگی و هنری، کارشناسان و دست اندرکاران در مراکز استانی نیز کلید خورده و درحال برگزاری است.
وی هدف از برگزاری دوره های آموزشی را رفع ابهامات بمنظور هماهنگی در ارائه خدمات به اعضا، آشنایی مدیران استانی با قوانین و مقررات صندوق اعتباری هنر و بیان رویکردها و سیاست های نوین صندوق، تبادل آرا ونظرات بیان کرد و اضافه کرد: طبق بررسی های انجام شده برگزاری کارگاه های آموزشی نقش بسیار موثری در همسان سازی اطلاعات خادمان فرهنگ و هنر کشور خواهد داشت که نتیجه آن ارتقای کیفیت خدمات رسانی برای گروههای هدف صندوق خواهد بود.
اجرای طرح میلاد در استانها با هدف تکریم هنرمندان
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر به طرح جدید این صندوق در بزرگداشت مفاخر استانی و ملی در استانهای محل زیست آنان اشاره نمود و اظهار داشت: بر طبق این طرح اهتمام بر آنست که با مشارکت ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی به بهانه گرامیداشت و اعلام شادباش روز تولد افراد و هنرمندان شاخص که دارای جایگاه ویژه در عرصه های مختلف هنری هستند به نحوی شایسته تجلیل و قدردانی به عمل آید.
طایفه حیدری در ادامه تصریح کرد: صندوق اعتباری هنر با توجه به سیاست گذاری و افق های ترسیم شده خود در امتداد پشتیبانی از اهالی فرهنگ و هنر مورد تاکید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی، تلاش نموده تا با برگزاری آئین نکوداشت ضمن ارج نهادن به تلاش ها و مجاهدت فرهنگی و هنری آن دسته از نامداران، هنرمندان و فعالان فرهنگی هنری که در جغرافیای منطقه محل زیست خود از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشند، تجلیلی در خور شأن آنها نیز به عمل آورد. بدین منظور دومین آئین نکوداشت هنرمندان طرح «میلاد مفاخر» از مجموعه اقدامات ذیل «هفت بحر هنر» در استان گیلان همراه با زادروز تعدادی از اهالی فرهنگ و هنر این خطه از کشور با حضور مسئولان صندوق اعتباری هنر، هنرمندان و تعدادی از مدیران محلی، ۲۵ تیر ماه ۱۴۰۲ در تالار مرکزی شهر رشت برگزار و جمع کثیری از نامداران استان گیلان تجلیل و تکریم شدند.
از تهران تا سیستان و بلوچستان با هدف پشتیبانی از هنرمندان
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر در بخش پایانی سخنان خود به سفر اخیر هیات اعزامی این صندوق به استان سیستان و بلوچستان اشاره نمود و اظهار داشت: در امتداد اجرای سیاست نهادینه کردن عدالت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی و ادامه اجرای وظایف و افق های ترسیم شده صندوق اعتباری هنر در راستای رسیدگی و اهتمام ویژه به هنرمندان استانی همین طور بررسی مسائل و مشکلات آنها خصوصاً در مناطق کمتر برخوردار، سفرهای استانی برنامه ریزی و در حال انجام می باشد.
طایفه حیدری در آخر تصریح کرد: با سفر به استان سیستان و بلوچستان تلاش شد تا با برگزاری نشست و کارگاه های آموزشی، در کنار مسائل جاری، اعضا و هنرمندان را با معرفی و تبیین نحوه ارائه خدمات و تسهیلات صندوق هنر در سرفصل های مختلف آشنا کرده و علاوه بر این از لطمه ها و برخی خطرات احتمالی نداشتن برخی بیمه ها در آینده نیز آنها را آگاه نماییم.


منبع:

1402/05/23
10:56:21
5.0 / 5
311
تگهای خبر: آموزش , اقلیم , انجمن , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
موزیک خوان