موزیک خوان Music Reader
در سینما و تئاتر چه خبر است؟،

از شروع اجرای قصه ترانه های ماندگار تا آماده شدن مستندی درباره ی جام جهانی

از شروع اجرای قصه ترانه های ماندگار تا آماده شدن مستندی درباره ی جام جهانی

موزیک خوان: شروع اجرای «قصه ترانه های ماندگار» از 8 شهریور ماه، آماده نمایش شدن مستندی درباره ی جام جهانی فوتبال، نمایش فیلم های مستند در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و... همچون خبرهای دریافتی سینما و تئاتر است.


نمایش «قصه ی ترانه های ماندگار» به تهیه کنندگی آزیتا موگویی و نویسندگی و کارگردانی سیدجلال الدین دری از ۸ شهریورماه در کاخ سعدآباد به روی صحنه می رود.
به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی نمایش؛ «قصه ی ترانه های ماندگار» به تهیه کنندگی آزیتا موگویی و نویسندگی و کارگردانی سیدجلال الدین دری از چهارشنبه ۸ شهریورماه ساعت ۲۰: ۱۵ در کاخ سعدآباد (ایوان عطار) میزبان مخاطبان خواهد بود.
این نمایش درباره ی ۶ ترانه ماندگار تاریخ موسیقی ایران است. ترانه هایی چون «مرا ببوس»، «تنهایی»، «شاخه گل»، «زندگی»، «یار دبستانی»، «ای ایران» که در هر بخش، داستانی درباره ی این ترانه ها به اجرا در می آید و سپس ترانه بازخوانی می شود.
بازیگران به ترتیب ورود به صحنه: محمد نادری، فریبا نادری، نگین خامسی، محیا دهقانی، محمد معتضدی، آرش فلاحت پیشه، فرانک جواهری، نورا هاشمی، پانته آ مهدی نیا، محمدرضا مالکی و سام قریبیان در نقش دکتر حسین گل گلاب سراینده ترانه ی جاودان «ای ایران» در این نمایش حضور دارند و آرتیست های تصویر صالح میرزا آقایی در نقش استاد روح الله خالقی، امین ایمانی در نقش استاد غلامحسین بنان نمایش داده می شود. در این نمایش حجت اشرف زاده نیز اجرای زنده خواهد داشت.
سایر عوامل این نمایش عبارتند از: دستیاران کارگردان: نوید دری، پریسا روزبهانی واحسان فتحی، طراح گریم: سودابه خسروی، مجری گریم بانوان: فریبا مجیدی، مجری گریم آقایان: هامین مرادی، طراح نور: رضا خضرائی، نورپردازان: ایمان اسماعیلی، رضا تحقیقی، محمد عمرانی، جلوه های بصری: علی تصدیقی، دستیاران جاوه های بصری: حسین منصف، مهدی زندیه، طراح صدا: عرفان یزدی، طراح دکور: فائزه آئین، ساخت دکور: نوید آقاجان پور، گروه دکور: آرین حسین زاده، محمد جوادی، دستیاران صحنه: سهیل پرهیزگار، امید عبدالله زاده، طراح لباس: پانیذ حمیدیان فر، دستیار لباس: کیمیا جمالیان منفرد، دوخت لباس: مزون کیمیا، مدیر تبلیغات: میثم میرزایی، مدیر روابط عمومی: بابک جوادی، ویدئومپینگ: خشایار نشوی، طراح پوستر: شهاب جعفرنژاد.

نمایش «قصه ی ترانه های ماندگار» از چهارشنبه ۸ شهریورماه ساعت ۲۰: ۱۵ به مدت دوماه در کاخ سعدآباد (ایوان عطار) روی صحنه می رود. مخاطبان و علاقه مندان به این اثر نمایشی می توانند برای تهیه بلیت به سایت ایران کنسرت به آدرس www.iranconcert.com مراجعه کنند.«محرمانه دوحه» آماده نمایش شد/ روایتی از حواشی حضور تیم ملی فوتبال در جام جهانی ۲۰۲۲
مستند «محرمانه دوحه» به کارگردانی محمدحسن یادگاری که روایتی از حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ است، آماده نمایش شد.
به گزارش روابط عمومی پروژه، مستند «محرمانه دوحه»، تازه ترین محصول مرکز مستند سوره، به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی محمدحسن یادگاری بعد از درنوردیدن مراحل فنی آماده حضور در هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت»شد.


این اثر که از آبان ۱۴۰۱ جلو دوربین رفته و مراحل فنی خودرا تا مرداد ۱۴۰۲ طی کرده است، به روایت حضور تیم ملی فوتبال ایران و هوادارانش در جام جهانی ۲۰۲۲ و حواشی آن می پردازد.
«محرمانه دوحه» در گفتگو با گزارشگران، کارشناسان و مربیان سابق فوتبال، روزنامه نگاران ورزشی و... همچون مجید جلالی، هومن افاضلی، زهره هراتیان، پژمان راهبر، جواد خیابانی، پیمان یوسفی، سینا کلهر، محمدرضا قبادی و... دیدگاه و نظرات آنان درباره ی آن چه در جام جهانی ۲۰۲۲ گذشته، جویا شده است.
محمدحسن یادگاری قبل از این مستندهایی همچون «بار دیگر مردی که دوست می داشتیم»، «بهت میاد»، «فوتبال مقابل دشمن»، «یک ملت یک ضربان»، «روزگار گل آقایی» و... را ساخته است که «روزگار گل آقایی» در پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» حضور داشت.
سایر عوامل این مستند عبارتند از؛ مشاور کارگردان: مهدی مافی، فیلمبرداران قطر: علی امینیان، خسرو کشاورز و مهدی واقفی، فیلمبرداران ایران: محمدفواد وکیلی و محمد روزگاری، صدابردار: مهدی مسعودیان، تدوین: سید امیررضا حسینی و سیامک سازگار، صداگذاری: سید امیررضا حسینی، هماهنگی و تدارکات: مصطفی مردی، گرافیک: مهدی حاجی سلطانی، محصول مرکز مستند سوره.

نمایش ۵ مستند تازه در مرکز گسترش
مستندهای «لبیک»، «مجانین الحسین»، «نامیرا»، «نغمه های حسینی» و «مغناطیس» دوشنبه ۶ شهریور ماه در مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی روی پرده می روند.
دوشنبه ۶ شهریور ماه مستندهای «لبیک» ساخته وحید امیرخانی، «مجانین الحسین» به کارگردانی حمید عبدالله زاده، «نامیرا» ساخته پناه برخدا رضایی، «نغمه های حسینی» به کارگردانی سعید سلمان روغنی و «مغناطیس» ساخته عبدالله متیم در سالن حقیقت مرکز گسترش نمایش داده می شوند.

این مستندها از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در سالن حقیقت روی پرده می روند.
حضور در نمایش مستندها برای علاقه مندان آزاد و رایگان است.فیلم های مستقل و تجربی در سینمای خانه هنرمندان ایران اکران می شوند
فیلم های مستقل و تجربی در سینمای خانه ی هنرمندان ایران تحت عنوان کلی «سینما بدیل» اکران عمومی می شوند.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، اکران عمومی فیلم های مستقل و تجربی تحت عنوان «سینمابدیل» در دستور کار بخش سینمایی خانه هنرمندان ایران قرار گرفت.
در توضیح «سینمابدیل» آمده است: «سینمابدیل» پیشنهادی است برای استقرار نیافتن، ساکن نشدن، رسوب نکردن و بی جایی الزامی را به ایده بدل کردن. «سینمابدیل» تلاشی است برای ساخت فضایی نو برای همه ی آنها که بی جا شده اند.
این پیشنهاد اما خود برساخته ی دوران طاقت فرسایی است که سینمای ایران، حالا و امروز، سپری می کند.
دشواری های نفسگیرِ فیلم سازی و البته مصائب کشنده ی اکران فیلم، گریبان سینما را گرفته است. این مصائب، بی شک برای فیلم ها و فیلم سازان مستقل، اندیشه ورز و تجربه گرا، مضاعف بوده و خواهد بود؛ آنها که بدون وابستگی های رسمی -چه مادی و چه فکری- قصد ندارند به مناسبات و معادلات پیچیده و اغلب ناعادلانه ی تولید و اکران، تن دهند، می خواهند مقاومت کنند و به هر سختی و مشقتی که شده، فیلمِ خودشان را بسازند. «سینمابدیل» روشی نو برای اکران عمومیِ فیلم هایی است که روش معمول و مرسوم و حالا دیگر به تمامی بازاری و تجاری شده ی فعلی، آنها را از چرخه ی عرضه و اکران، بیرون رانده است. «سینمابدیل» تلاشی است برای ایجاد گسست در نظم تحمیلی ای که اصالت سرمایه، پیشاپیش امکان های بالقوه ی سوژه گی را از فیلم ساز و فیلم سلب کرده است.
در میانه ی چنین وضعیتی خانه ی هنرمندان ایران می خواهد تا امکانات خودرا به نمایش عمومی این فیلم ها اختصاص دهد و به پشتیبانی از این بخش مهم از سینما برخیزد با این امید که علاقه مندان سینمای مستقل و متفاوت، فیلم های مورد پسندشان را اینجا بیابند.
خانه ی هنرمندان ایران می کوشد به فضایی نو بدل شود برای عرضه ی فیلم هایی که در مناسباتِ فعلی اکران جایی ندارند و کوچک شمرده می شوند اما با جان و دل تولید شده اند و حرف های زیادی برای گفتن دارند.
خانه هنرمندان ایران امیدوار است که «سینمابدیل» در تداوم، برسازنده ی آینده و فردایی باشد که برای هر اثری جایی مناسب و زمانی کافی برای نمایش و عرضه، وجود داشته باشد.»

منبع:

1402/06/06
10:02:41
5.0 / 5
261
تگهای خبر: بازی , بازیگر , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان