موزیک خوان Music Reader
در قالب آلبوم انتظار ؛

پروژه معتمدی و رامبراند تریو

پروژه معتمدی و رامبراند تریو

موزیک خوان: محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی در تازه ترین فعالیت موسیقایی خود آلبوم انتظار را با همراهی مجموعه هلندی رامبراند تریو در قالب یک پروژه بین المللی منتشر نمود.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، «انتظار» عنوان یکی از تازه ترین مجموعه های موسیقایی انتشار یافته در قالبی بین المللی است که با خوانندگی محمد معتمدی و همراهی مجموعه «رامبراند تریو» از کشور هلند پیش روی مخاطبان قرار گرفت.
در توضیحات ناشر این پروژه آمده است: «ما خوشحالیم که تازه ترین نسخه خودرا با عنوان «انتظار» توسط محمد معتمدی و گروه رامبراند به اشتراک می گذاریم؛ این آلبوم یک سفر موسیقایی است که مانند هیچ آلبوم دیگری نیست، سه هنرمند «رامبراند تریو» با خواننده خارق العاده ایرانی محمد معتمدی همکاری می کنند و شما را به یک ماجراجویی متقابل فرهنگی می برند.»
همکاری محمد معتمدی با مجموعه «رامبراند تریو» که از گروههای شناخته شده اروپایی در بین مخاطبان ایرانی است طی سالهای قبل نیز انجام گرفته و او با همراهی هنرمندان این گروه کنسرت ها و پروژه های دیگری را نیز پیش روی مخاطبان قرار داده بود.
گروه سه نفره هلندی «رامبراند تریو» سال ها با هنرمندان مختلف، همچون موزیسین های مطرح کشورمان همچون حسین علیزاده، کیهان کلهر و حسام اینانلو همکاریهای گوناگون داشته و در خیلی از فستیوال های بزرگ جز همچون «بیم هویی»، «نورث سی جز»، «الب جز» و فستیوال جز مادرید حضور داشته است. این مجموعه که دستمایه اصلی موسیقی شان موسیقی جز، موسیقی کلاسیک و موسیقی خاورمیانه است در پاییز سال ۱۳۹۶ بود که همراه با این هنرمندان در شهرهای مختلف به اجرای برنامه پرداختند.
اعضای گروه «رامبراند تریو» در طول ۱۲ سال قبل در کنار هم ساز زده اند و توانسته اند به یکی از اصلی ترین گروههای جز در هلند تبدیل شوند. ضمن این که آلبوم های «هم سان و هم سکوت» با حسین علیزاده و «هنوز پاییز است» با کیهان کلهر ۲ پروژه ای هستند که از مجموعه «رامبراند تریو» در ایران انتشار یافته اند.
در آلبوم «هم سان و هم سکوت» حسین علیزاده نوازنده شورانگیز، رامبراند فرایش نوازنده فورته پیانو، هارمونیوم، تونی اورواتر نوازنده ویولن و وینسنت پلانیه نوازنده سازهای کوبه ای گروه اجرائی آلبوم را تشکیل می دادند. ضمن این که «درآمد»، «سماع»، «کرشمه»، «مقدمه نیشابورک»، «سرمست»، «رامبراندی نژاد»، «نهفت»، «ترکمن» اسامی آثاری بودند که در این آلبوم گنجانده شده اند.
آلبوم «هنوز پاییز است» نیز یکی دیگر از همکاری مجموعه «رامبراند تریو» با هنرمندان ایرانی بود که در این پروژه کیهان کلهر دیگر نوازنده شاخص موسیقی ایرانی گروه را همراهی می کرد. این اثر موسیقایی حاصل همکاری و خلق موسیقایی این تریو با کیهان کلهر بود که از ۲ قسمت اصلی تشکیل شده است که در بخش اول از کمانچه و در بخش دوم از ساز ابداعی شاه کمان استفاده می نماید. این در حالیست که فضای ملودی ها بیشتر در مایه شوشتری و اصفهان گردش دارد.

1402/06/19
13:07:13
5.0 / 5
286
تگهای خبر: آثار , پیانو , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳