موزیک خوان Music Reader

نمایشگاه آثار خوشنویسی در اردبیل

نمایشگاه آثار خوشنویسی در اردبیل

موزیک خوان: اردبیل نمایشگاهی از آثار خوشنویسی زهرا اکبری عضو انجمن خوشنویسان ایران در سالن دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی اجرا شد.


بهرام ایمانی رییس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: زهرا اکبری دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه محقق اردبیلی، عضو انجمن خوشنویسان ایران، هنرمند تجسمی استان گیلان، عضو صندوق اعتباری هنر و مولف کتاب گام به گام تا زیبانویسی تا حالا ۵ نمایشگاه انفرادی و یک نمایشگاه گروهی داشته است.
وی ادامه داد: خواستگاه هنر خوشنویسی، کشور ایران است و قدمتی به طول فرهنگ ایران و اسلام دارد که یکی از بهترین و تاثیرگذارترین ابزار هنری در انتقال فرهنگی بشمار می رود.
ایمانی اشاره کرد: مشق ابیات شاعران کهن ایران زمین و شاعران معاصر با مضامین انسانی و اخلاقی از خاصیت های خاص آثار زهرا اکبری است که به هنر تذهیب هم زینت یافته است و خواندن بیت های ناب از حافظ شیرازی روح نوازی می کند.
رییس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی افزود: در این نمایشگاه تابلوی ذکر صلوات خاصه حضرت امام رضا(ع) دل ها را به سمت حرم مطهر آن امام رئوف پرواز می دهد.
وی اشاره کرد: هنر خوشنویسی با عرفان و آموزه های دینی در این آثار آمیخته است و آرامشی خاص بر فضای نمایشگاه حکم فرما شده که با استقبال پرشور دانشجویان و اساتید دانشگاه روبه رو شده است.1402/09/04
11:17:08
5.0 / 5
272
تگهای خبر: آثار , انجمن , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳