موزیک خوان Music Reader

آثار نقاشان نوگرا هوایی می خورد!

آثار نقاشان نوگرا هوایی می خورد!

موزیک خوان: نمایشگاه گروهی از آثار نقاشان نوگرا با عنوان «ایستاده در یاد» مقرر است این هفته در گالری سهراب افتتاح شود.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، گالری سهراب مقرر است از روز جمعه ۲۴ آذرماه میزبان نمایشگاهی گروهی از آثار نقاشان نوگرا با عنوان «ایستاده در یاد» شود؛ این نمایشگاه شامل آثار نقاشی و نقاشی خط از ۱۶ هنرمند نوگراست.
آثار محمد احصایی، احمد اسفندیاری، پروانه اعتمادی، آیدین آغداشلو، ناصر اویسی، فرامرز پیلارام، صادق تبریزی، محمدعلی ترقی جاه، رضا درخشانی، حسینعلی ذابحی، مسعود عربشاهی، پرویز کلانتری، رضا مافی، منوچهر معتبر، منوچهر نیازی و منوچهر یکتایی در این نمایشگاه گروهی در معرض دید قرار داده شده است.
شاهین ترکمن ـ مدیر گالری سهراب و کیوریتور این نمایشگاه ـ است؛ او چیدن آثاری از این دست را از شروع فعالیت گالری سهراب امری مرسوم دانسته است.
ترکمن دلیل برگزاری چنین نمایشگاهی را چنین عنوان کرده است: هدف این نمایشگاه بیش از آنکه اقتصادی باشد، زیباشناختی، آموزشی و حتی اجتماعی است.
ترکمن به قطعه شعری از سهراب سپهری، «بگذاریم که احساس هوایی بخورد» اشاره نمود و در این رابطه افزود: یک وجه برگزاری این نمایشگاه، رسیدن به مفهوم نهفته در شعار گالری و برگرفته از قطعه شعری از سهراب سپهری است.
او یکی از وظایف گالری را حفظ خط ارتباطی هنر نفیس با جامعه دانست و اظهار داشت: این مساله فارغ از آثار معاصری است که در نمایشگاه هایمان نمایش می دهیم. بر این منوال بر این باوریم که باید دیدن آثار نفیس را ساده نماییم و آنها را به همگان و علاقه مندان ارائه بدهیم و این از ابتدا در برنامه مان بوده است. یعنی یک جوری هم خط ارتباطی برقرار باشد هم خط مقایسه ای؛ چون هر کدام از هنرمندان جوانی که با ما کار می کنند مسیری را آگاهانه یا ناخودآگاه در یکی از همین خطوط بزرگان هنر طی می کنند و خواه ناخواه در یکی از این چرخه ها قرار دارند.»
ترکمن درباره ی اطلاق عنوان آثار نفیس به این نمایشگاه اظهار داشت: «وقتی می گوییم اثر نفیس و "مستر پیس" از هنرمندان مختلف، این می تواند منشأ الهام باشد؛ فارغ از اینکه اقتصاد هنر را چه تغییری دهد. همانطور که بطورمثال در حراج ها این اتفاق می افتد. به هر حال حراج یک دفعه در سال رفتاری در سطح عمومی تر صورت می دهد و ما در عرصه گالری در سطحی کوچک تر این رفتار را در پیش می گیریم. ضمن اینکه فکر می کنم برگزاری سالی یک یا دو بار نمایشگاه از آثار نفیس استادان هنر، می تواند به چرخه ارتباطی مان با جامعه مخاطب کمک شایانی کند.»
بگفته ترکمن، این نمایشگاه هم دربردارنده آثار نقاشیخط است و هم آثار نقاشی و برخی از نتایج این نمایشگاه برای اولین بار به معرض نمایش گذاشته می شود.
علاقه مندان برای بازدید از نمایشگاه «ایستاده در یاد» می توانند از روز جمعه ۲۴ آذر به گالری سهراب به آدرس خیابان سمیه، بین مفتح و رامسر، شماره ۱۴۲ مراجعه کنند.


منبع:

1402/09/24
21:20:54
5.0 / 5
303
تگهای خبر: آثار , آموزش , مد , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴