موزیک خوان Music Reader

نمایش طرح هایی برپایه اشعار فروغ فرخزاد

نمایش طرح هایی برپایه اشعار فروغ فرخزاد

به گزارش موزیک خوان، نمایشگاه آثار سعید احمدزاده با نگاهی دیگر به فروغ فرخزاد با عنوان پاره های تن، راهروی معنا جمعه اول دیماه در گالری آرتیبیشن افتتاح می گردد.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، نمایشگاهی از آثار سعید احمدزاده که نگاهی متفاوت به فروغ فرخزاد دارد با عنوان «پاره های تن، راهروی معنا» روز جمعه اول دیماه در گالری آرتیبیشن شروع به کار می کند.
آثار سعید احمدزاده با طراحی هایی از فروغ فرخزاد و بر مبنای اشعار او شکل گرفته است.
سعید احمدزاده متولد ۱۳۶۰ است. علاقه به نقاشی از دوران کودکی در درونش شکل گرفت. بعد از پایان تحصیلات متوسطه، سال ۱۳۸۱ وارد دانشکده هنر و معماری تهران شد و تحصیل در رشته نقاشی را شروع کرد. او نقاشی را به صورت حرفه ای از همین دوران پی گرفت و نمایشگاه های گوناگونی در داخل و خارج از کشور برگزار کرد. آثار احمدزاده از سال ۱۳۸۸ تابحال در گالری های دی، ماه، شکوه و شهرک بین المللی هنرهای پاریس و... روی دیوار رفته است. سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ آثار وی در حراج کریستیز دبی ارائه شد. همینطور آثار احمدزاده به شش دوره از حراج تهران هم راه یافته است.
احمدزاده در بخشی از استیتمنت این نمایشگاه نوشته است: «تبدیل سوژه فروغ به تصویر، نمادین کردن تنانگی وی در پیشگاه نگاه ما است. من پاره های تن او را از نو در راهرو معنا تصویر کرده ام تا همواره فراخوان اصالت در سکوت او باشم. سکوتی که هر چیز را عریان می کند تا از انفعال گریخته باشد. چهره ای که فراخوان حرکت است. من چهره او را به زبان تصویر آمیخته ام تا بیان از او، دلالت بر مواجهه و بیداری ما باشد.»
علاقه مندان به بازدید از این نمایشگاه می توانند از تاریخ جمعه ۱ دی تا یکشنبه ۱۰ دی از ساعت ۱۱ الی ۲۰ در گالری آرتیبیشن به نشانی ولیعصر(عج)، بالاتر از خیابان فرشته، رو به روی بانک صنعت و معدن، پلاک ۲۷۹۸ حضور یابند. گالری آرتیبیشن در ایام جمعه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ فعالیت دارد.

1402/09/29
21:51:03
5.0 / 5
251
تگهای خبر: آثار , طراحی , مد , معماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان