موزیک خوان Music Reader
در محكومیت جنایت های رژیم صهیونیستی؛

خواننده انقلابی در اروپا از فلسطین خواند

خواننده انقلابی در اروپا از فلسطین خواند

موزیک خوان: محسن توسلی از خوانندگان فعال عرصه تولید آثار موسیقایی در رابطه با موضوع مقاومت طی روزهای گذشته با همراهی رایزنی فرهنگی ایران در یونان به اجرای چند قطعه موسیقایی با موضوع فلسطین پرداخت.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، به همت جامعه فلسطینیان یونان و همراهی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان ویژه برنامه ای در پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه به میزبانی مرکز فرهنگی «پُریا» شهر آتن انجام شد که طی آن محسن توسلی از خوانندگان فعال عرصه تولید آثار انقلابی و حوزه مقاومت به اجرای برنامه پرداخت.
با وجود فضای رسانه ای و حمایت دولتی از رژیم صهیونیستی در یونان استقبال جوانان حاضر در این جلسه از این رویداد موسیقایی قابل توجه بود.
در این جلسه که با حضور رئیس جامعه فلسطینیان یونان، رئیس مرکز فرهنگی پُریا، رایزن فرهنگی کشورمان در یونان و مهدی زرشکیان مرشد ورزش های زورخانه ای و تعدادی از فرهیختگان یونانی برگزار گردید، برای نخستین بار کلیپ سه زبانه غزه که با حمایت سازمان فرهنگ و ارتباط اسلامی با خوانندگی محسن توسلی تولید شده است، پیش روی مخاطبان قرار گرفت. این در حالیست که این خواننده برخی از آثار خود درباره ی موضوعات فلسطین همچون «قنوت در قدس» را برای حاضران در برنامه اجرا کرد.

عبدالطیف درویش نماینده جامعه فلسطینیان در یونان هم در این برنامه ضمن خیر مقدم به هیات ایرانی و تشکر از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برای هماهنگی این رویداد، اظهار داشت: مطمئن باشید که همانطور که آمریکایی ها در ویتنام نماندند صهیونیست ها هم در اراضی اشغالی نخواهند ماند. پیروزی اساسا نزدیک است و بامداد پیروزی در سرزمین های اشغالی به زودی طلوع خواهدنمود و این سرزمین که ما صاحبان حقیقی آن هستیم به قبرستان صهیونیست ها مبدل خواهد شد. دولت مردان یونان هم مگر چند نفر هستند، پانصد نفر، هزار نفر، دوهزار نفر؛ مهم نیست که این افراد از اسراییل حمایت می کنند. مهم این است که ما مردم یونان را پشت سر خود داریم.
سپس مهدی نیک خواه قمی رایزن فرهنگی کشورمان در یونان ضمن ابراز خوشنودی از حضور در این جمع اظهار داشت: ما در مقطعی از تاریخ قرار داریم که جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی را با وقاحت تمام مشاهده می نماییم. حمایت بی دریغ سردمداران غربی و رسانه های وابسته به آنان وظایف هنرمندان و اندیشمندان را سنگین تر کرده است. امروز هنرمند با هنر خود، اندیشمند با قلم خود و اصحاب رسانه با تولید محتوا وظیفه دارند صدای مردم مظلوم را به همگان برسانند و حقایق را بازگو کنند.

محسن توسلی خواننده انقلابی کشورمان قبل از اجرای خود عنوان کرد: یکی از بهترین ابزارها برای پشتیبانی از مردم فلسطین ابزار موسیقی است که ما در ایران از این ابزار برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین بهره می بریم. من بیش از ۷۰ اثر حماسی خوانده ام که بیش از ۱۰ اثر از آن در پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین است. معتقدم همه هنرمندان باید قسمتی از کارهای خودرا برای دفاع مردم مظلوم فلسطین اختصاص دهند.
مرکز فرهنگی «پُریا»، خانه ای تاریخی متعلق به یکی از خوانندگان و موسیقی دانان مشهور یونانی به نام بابیس گولس است. وی متولد ۱۹۴۷ در شهر پاترا است. بعد از فوت این هنرمند در سال ۲۰۱۵ به سبب این که این ساختمان مدتی محل سکونت و برگزاری نشست های دوستانه او بوده است توسط شهرداری به عنوان مکانی برای کارهای فرهنگی اختصاص یافته است.


منبع:

1402/10/05
09:32:47
5.0 / 5
335
تگهای خبر: آثار , شهرداری , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳