موزیک خوان Music Reader

ماسك های كاكتوسی بعلاوه تصاویر

ماسك های كاكتوسی بعلاوه تصاویر

یك هنرمند فلسطینی با استفاده از گیاه كاكتوس مبادرت به ساخت ماسك هایی برای مقابله با كرونا كرده است.


به گزارش موزیک خوان به نقل از الجزیره، احمد یاسین ـ هنرمند تجسمی فلسطینی ـ با این کار نمادین به دنبال انتقال پیام لزوم استفاده از ماسک برای جلوگیری از ویروس کرونا است.
الجزیره در توضیح نحوه کار او آورده است: کاکتوس را در دستانش می گیرد و بررسی می کند. می خواهد ببیند کدام قسمتش برای تبدیل شدن به ماسک مناسب تر است. سپس خارهای یک سمت از کاکتوس را یکی یکی جدا می کند و سمت دیگر را با همان خارها باقی می گذارد. یک کش لاستیکی برایش می برد و بعد از وصل کردن کش به دو طرف کاکتوس، ماسکی متفاوت را تولید می کند.
این هنرمند فلسطینی بگونه ای با کاکتوس ها کار می کند که انگار یک گیاه بی آزار هستند و آن ترسی که از خارهای کاکتوس در وجود همه ی ما است در این هنرمند وجود ندارد.
ماسک های کاکتوسی برای این هنرمند معنای دیگری هم دارند و آن صبر و استقامت است؛ چیزی که هم برای مهار ویروس کرونا و هم ویروس اشغال برای فلسطینیان لازم است.


صبر برای فلسطینیان معنا و مفهوم خاص خویش را دارد. همان گونه که برای احمد یاسین هنرمند فلسطینی هم جایگاه خاصی دارد. او بدین منظور اعتقاد دارد که نباید فقط مصرف کننده و قطع کننده درختان و گیاهان بود. احمد یاسین به کاشت گیاهان هم روی آورده تا اینگونه با صبر و هنرش آفریننده ی آثار هنری باشد. او کاکتوس ها را پرورش می دهد و پیش از اینکه خیلی سخت و غیر قابل انعطاف شوند قطع می کند تا برای ساخت ماسک بتواند به آنها حالت دهد.
احمد یاسین می گوید برای آوارگان و پناهندگان فلسطینی هم پیامی دارد و آن این است که بالاخره روزی به سرزمینشان باز خواهند گشت. هر چند که پای آنها را از فلسطین بریده باشند اما ریشه آنها در خاک فلسطین است و آنها را باز خواهد گرداند.
منبع:

1399/05/25
13:48:56
5.0 / 5
1247
تگهای خبر: آثار , مد , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳