موزیک خوان Music Reader

شناسایی ۵ هزار هنرمند واجد شرایط دریافت طرح های حمایتی مسکن

شناسایی ۵ هزار هنرمند واجد شرایط دریافت طرح های حمایتی مسکن

موزیک خوان: موزیک خوان: مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به اقدامات انجام شده برای مساعدت با تامین مسکن اصحاب فرهنگ و هنر، از شناسایی 5 هزار هنرمند واجد شرایط دریافت طرح های حمایتی مسکن در سال 1402 آگاهی داد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، سیدمجید پوراحمدی با اشاره به اقدامات انجام شده برای حل مسائل معیشتی اصحاب فرهنگ و هنر خصوصاً تامین امکانات برای خانه دار شدن هنرمندان، اظهار داشت: تامین امکانات برای خانه دار شدن اصحاب فرهنگ و هنر از موضوعات مورد تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از شروع دولت مردمی بود. بر این اساس طبق توافق های به عمل آمده و پیگیری های انجام شده از طرف صندوق با وزارت راه و شهرسازی، امکان ثبت نام اعضای صندوق در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن در خرداد ماه سال قبل برقرار شد.
او اضافه کرد: در گام نخست بعد از اعلام اسامی تمامی اعضای صندوق به وزارت راه و شهرسازی، با ارسال پیامک و انتشار فراخوان به تمامی اعضا برای ثبت نام در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن اطلاع رسانی انجام شد. بیش از ۸ هزار نفر از اعضای صندوق در سراسر کشور ثبت نام کردند که از این تعداد ۵ هزار نفر در کشور واجد شرایط شناسایی شدند.
پوراحمدی با اشاره به این که ۳۴ درصد متقاضیان را اعضای استان تهران می سازند، اظهار داشت: براین اساس قطعه زمینی در شهر جدید پرند، برای ساخت قسمتی از مسکن هنرمندان اختصاص داده شد و کلنگ ساخت شهرک هنر توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور تعدادی از هنرمندان در آبان ۱۴۰۲ به زمین زده شد.
مشاور وزیر فرهنگ با اشاره به دعوت از ۹۰۰ هنرمند متقاضی مسکن برای تشکیل پرونده، اظهار داشت: طی سه مرحله با انتشار فراخوان و ارسال پیامک از ۹۰۰ نفر از هنرمندان متقاضی برای تشکیل پرونده دعوت بعمل آمد که ۷۰۰ نفر از آنها با حضور در صندوق اعتباری هنر پرونده خودرا تکمیل کردند و برای اقدامات بعدی، پرونده این افراد به وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران پرند ارسال شد.
بنابر اعلام روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر او اشاره کرد: در مراحل بعدی برای سایر افراد واجد شرایط پیامک تشکیل پرونده ارسال خواهد شد.
رییس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر در آخر با اشاره به اقدامات انجام شده برای ساخت مسکن هنرمندان در استانها، اظهار داشت: امیدواریم با همکاری مسئولان استانی به زودی مراحل ساخت در استانها نیز با سرعت بیشتر ادامه پیدا کند.


1403/01/09
16:25:54
5.0 / 5
182
تگهای خبر: شركت , فرهنگ , مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
موزیک خوان