موزیک خوان Music Reader

افتتاح ۳ هنرستان هنرهای زیبا و موسیقی سال قبل

افتتاح ۳ هنرستان هنرهای زیبا و موسیقی سال قبل

به گزارش موزیك خوان با آغاز به كار ۳ هنرستان جدید، در سال ۹۸، تعداد هنرستان های هنرهای زیبا و موسیقی كشور به ۴۴ هنرستان، افزایش پیدا كرد.به گزارش روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی اکبر صفی پور، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری اظهار داشت: در سال گذشته، سه هنرستان هنرهای زیبا در استان های مختلف، راه اندازی شد و تعداد هنرستان های فعال در آموزش هنر به ۴۴ هنرستان رسید. هنرستان هنرهای زیبای دخترانه ایلام، هنرستان هنرهای زیبای پسرانه بروجرد در استان لرستان و هنرستان هنرهای زیبای دخترانه در بیرجند خراسان جنوبی، پارسال شروع به کار کردند.

صفی پور در ادامه اظهار داشت: هنرستان های هنرهای زیبا و موسیقی، سابقه طولانی در کشور ما دارند و از مراکز مهم و معتبر آموزش هنر هستند که توسعه کمی و کیفی این هنرستان ها با عنایت به نیازهای استان ها در دستور کار قرار گرفته است. سال قبل با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سه استان ایلام، لرستان و خراسان جنوبی و آموزش و پرورش این سه استان، این هنرستان ها افتتاح شدند.

هنرستان ایلام در رشته های نمایش، موسیقی ایرانی و نقاشی، هنرستان پسرانه بروجرد در رشته های گرافیک، نمایش و موسیقی و هنرستان بیرجند در رشته های سینما، نقاشی و نمایش هم اکنون آموزش می دهند که به تدریج تعداد رشته ها هم افزایش می یابد.منبع:

1399/06/05
17:22:33
5.0 / 5
1271
تگهای خبر: آموزش , سینما , فرهنگ , گرافیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان