موزیک خوان Music Reader
نگاهی به نمایشگاه كرونا به روایت تصویر

سفیدپوشانی كه كرونا شهیدشان كرد بعلاوه تصاویر

سفیدپوشانی كه كرونا شهیدشان كرد بعلاوه تصاویر

موزیك خوان: بیش از شش ماه از اعلام رسمی شیوع ویروس كرونا در كشور می گذرد. در طول این مدت همه به صورتی با این ویروس جهانگرد دست و پنجه نرم كردیم و سبك زندگیمان را تغییر دادیم؛ اما در طول این مدت كسانی هم بودند كه لحظه به لحظه شان را برای مبارزه با این ویروس جهانی گذاشتند و برخی هم به بهای حفظ جان همنوعانشان، جانشان را از دست دادند.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، جامعه پزشکان و پرستاران در همه جای دنیا مهمترین صنفی بودند که مستقیم و بدون ترس در مقابل کرونا ایستادند؛ جان خود و خانواده شان مهمترین ریسکی بود که باید می پذیرفتند که بسیاری پذیرفتند و برخی هم در نهایت تاسف بهایش را با جانشان پرداختند.
همین موضوع بهانه ای شد که در این روزها نمایشگاهی به صورت مجازی و به یاد سپیدپوشانی که جان خودرا پای درمان کرونا گذاشتند و با احترام به درمانگرانی که همچنان در حال مبارزه هستند، در خانه هنرمندان ایران اجرا شود.این نمایشگاه در امتداد طرح «کروناروایت» برگزار شده که توسط سازمان نظام پزشکی کشور طراحی و تدوین شده و با همکاری نهادهایی همچون ستاد ملی مدیریت کرونا، وزارت بهداشت، شورای سیاستگذاری سلامت صداوسیما، شهرداری تهران، بنیاد سینمایی فارابی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی، سینما حقیقت و خانه هنرمندان ایران در دست اجرا است.
مرتضی رضایی و همسرش از هنرمندانی هستند که در بخش «کرونا به روایت تصویر» با رویداد «کروناروایت» همراه شده اند و در ایام قرنطینه به این فکر افتادند که با خلق آثار هنری از کادر بهداشت و درمان قدردانی کنند.

آنها فراخوانی را در صفحات اجتماعی خود منتشر نمودند و بعضی از هنرمندان و هنرجویان برای تقدیر از کادر بهداشت و درمان کشور با آنها همراه شدند. در این پویش مردمی تابحال نزدیک به هزار اثر برای تقدیم به پزشکان و پرستاران و سایر درمانگران کرونا گردآوری شده است.
مرتضی رضایی اخیرا پروژه ای با موضوع نقاشی پرتره شهدای سلامت را نیز آغاز نموده و تابحال پرتره ۲۵ شهید از بیش از ۱۶۰ شهید سلامت را به پایان رسانده است.
آنچه در این نمایشگاه ارائه شده است، ۲۵ پرتره مرتضی رضایی و ۱۴ نقاشی خط از یکتا است.منبع:

1399/06/07
13:18:41
5.0 / 5
1275
تگهای خبر: آثار , سلامت , سینما , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵