موزیک خوان Music Reader

تفاهم نامه ای برای همكاری موسسه فرهنگی اكو و فرهنگسرای نیاوران

تفاهم نامه ای برای همكاری موسسه فرهنگی اكو و فرهنگسرای نیاوران

موزیك خوان: بمنظور تسهیل، تقویت و گسترش تعاملات فرهنگی و هنری منطقه در حوزه فرهنگ و تمدن تفاهم نامه همكاری میان موسسه فرهنگی اكو و فرهنگسرای نیاوران منعقد شد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران، این مراسم با حضور سرور بختی رئیس موسسه فرهنگی اکو، عباد رضا اسلامی کولایی مشاور معاون وزیر و رئیس فرهنگسرای نیاوران و حسن دولت آبادی نویسنده و کارگردان هنرهای نمایشی در موسسه فرهنگی اکو انجام شد.
در ابتدای این مراسم سرور بختی در صحبت هایی با اشاره به نقش موثر مراکز مهم فرهنگی هنری کشورهای اکو در همراهی این موسسه در برگزاری برنامه ها و رویدادهای فرهنگی و هنری اظهار نمود: بسیار خوشحالم که نخستین تفاهم نامه همکاری در زمان حضورم در موسسه اکو با فرهنگسرای نیاوران منعقد شد. کارهای مشترک ما می تواند گام های ارزشمندی در پایدار کردن کارهای مختلف فرهنگی و هنری داشته باشد.

عباد رضا اسلامی کولایی اظهار داشت که مجموعه فرهنگی، هنری و تاریخی فرهنگسرای نیاوران در دوره جدید کارهای خود بنا دارد تا با برگزاری برنامه های بین المللی با حضور هنرمندان برجسته کشورهای عضو موسسه فرهنگی اکو نقش بسزایی در تعاملات فرهنگی و هنری داشته باشد. امیدوارم خروجی چنین تفاهم نامه هایی منتج به معرفی چهره های جدید و ماندگار در عرضه فرهنگ و هنر کشورهای عضو اکو به جهانیان شود.

برگزاری بینال ها، همایش ها و نشست های مشترک فرهنگی و هنری با حضور شخصیت های فرهنگی و هنری، همکاری و مشارکت در برگزاری کارگاه های آموزشی با حضور اساتید و مدرسین برجسته، برگزار و اجرای هفته های فرهنگی و هنری مشترک در فرهنگسرای نیاوران و در کشورهای عضو موسسه فرهنگی اکو، همکاری در اجرای کارهای مشترک فرهنگی هنری در حوزه های شعر و ادبیات، موسیقی، نمایش، هنرهای تجسمی، فیلم و هنرهای سنتی و دستی با بهره گیری از ظرفیت های موجود سخت افزاری و نرم افزاری بمنظور معرفی اشتراکات فرهنگی کشورهای اکو از جمه موضوعات این تفاهم نامه همکاری است.

منبع:

1399/06/15
23:00:37
5.0 / 5
1276
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
موزیک خوان