موزیک خوان Music Reader
اقدام بانوی هنرمند بین المللی موسیقی در روز جهانی صلح؛

دف صلح نمادی از اقتدار و صلح طلبی ایرانیان است

دف صلح نمادی از اقتدار و صلح طلبی ایرانیان است

موزیك خوان: بانوی نوازنده بین المللی دف كشورمان همزمان با روز جهانی صلح كلیپ مربوط به «دف صلح» را با شعار «زمین تشنه صلح است» در فضای مجازی منتشر نمود و اظهار داشت: زمین دف صلح نمادی از هنردوستی و صلح طلبی توام با اقتدار ما ایرانیان است.


سارا احمدی سرپرست گروه موسیقی کالیوه امروز دوشنبه (۳۱ شهریور) ۲۱ سپتامبر که روز جهانی صلح نامگذاری شده است از کلیپ دف صلح در فضای مجازی رونمایی نمود.
این هنرمند در گفت وگوی خود با خبرنگار فرهنگی ایرنا درباره دف صلح گفت: در سالهایی که به صورت حرفه ای به نواختن دف مشغول بودم همواره درهویت و شخصیت این ساز نوعی اقتدار و شخصیت منحصر بفرد یافتم و تصمیم گرفتم با این ساز به سراسر دنیا سفر کنم و ضمن اجرای برنامه با شعار صلح و دوستی از هنرمندان و شخصیت های سیاسی و فرهنگی سراسر جهان در کشورها دعوت کنم تا با امضا کردن این دف به پویش جهانی دف صلح بپیوندند.
وی اضافه کرد: این دف را سفیران کشورهایی نظیر بلژیک، دانمارک، فنلاند، هندوستان، تاجیکستان، اسلوونی و سفرای سایر کشورها امضا کرده اند.

سرپرست گروه موسیقی کالیوه اضافه کرد: دف را نمادی از اقتدار و شخصیت توام با صلح و متانت میدانم. و علت اصلی انتخاب این ساز برای پروژه صلح هم همان اقتدار توام با صلح دوستی این ساز است. و به همین خاطر در خلال سفرهایی که با گروه کالیوه جهت شرکت در فستیوالهای بین المللی به کشورهایی مانند هندوستان، تونس، مکزیک، عمان، ترکیه داشتم هنرمندان سایر کشورها هم با اشتیاق این دف را امضا کردند تا بار دیگر ثابت کنند هنر و موسیقی زبان صلح و تبادل فرهنگ هاست. گفتنی است هنرمندانی نظیر کیهان کلهر و بیژن کامکار هم امضای خویش را بر روی دف صلح به یادگار گذاشته اند.
این هنرمند درباره انتشار کلیپ زمین تشنه صلح است اظهار داشت: این کلیپ با هدف ترویج شعار زمین تشنه صلح است همزمان با روزجهانی صلح انتشار یافته و در ابتدا قصد داشتیم این کلیپ را در مراسم ویژه ای همزمان با رونمایی از دف صلح منتشر نماییم که بواسطه شرایط کرونایی کشور مجبور شدیم تا ضمن پخش این کلیپ در فضای مجازی مراسم رونمایی را هم بزودی و به صورت مجازی برگزار نماییم.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت که در کلیپ زمین تشنه صلح است مردم اغلب کشورهای جهان در کنار هنرمندان بین المللی و ایرانی یک دل و یک صدا شعار زمین تشنه صلح است را سرداده اند که در بین هنرمندان ایرانی عبدالجبارکاکایی شاعر و ادیب معاصر و پیروز ارجمند آهنگساز و مدرس دانشگاه هم در باره نقش و اهمیت ویژه هنر در گسترش ادبیات و فرهنگ صلح سخن گفته اند.
سارا احمدی در انتهای سخنان خود اظهار داشت: هیچ زبانی به اندازه زبان هنر و هیچ هنری به اندازه موسیقی قابلیت ترویج شعار صلح ودوستی در جهان امروز ما که چون کویر تشنه آب، تشنه صلح است را ندارد. چونکه موسیقی زبانی جهانی است تمام مردم دنیا بدون احتیاج به مترجم قادرند پیام و احساس جاری و ساری در موسیقی را به گوش جان شنیده و آن را درک کنند.منبع:

1399/07/02
10:02:31
5.0 / 5
981
تگهای خبر: دانشگاه , سفر , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
موزیک خوان