موزیک خوان Music Reader

فرصت یك ماهه ثبت نام و ویرایش آثار در جشنواره عكس خیام

فرصت یك ماهه ثبت نام و ویرایش آثار در جشنواره عكس خیام

موزیك خوان: باتوجه به حضور داوران جشنواره عكس خیام از شش قاره و با بیان بسته شدن برخی پروازهای بین المللی و حاد شدن شرایط كرونا در تهران، برگزاری جلسات داوری هشتمین جشنواره بین المللی عكس خیام به امید بهبود شرایط تا دی ماه به تعویق افتاد و بر این اساس مهلت ثبت نام و امكان ویرایش آثار در هشتمین جشنواره بین المللی عكس خیام نیز تمدید می شود.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، روابط عمومی جشنواره بین المللی عکس خیام اعلام کرد، باتوجه به حضور داوران مطرح از شش قاره در این دوره جشنواره، از سر گرفته شدن قرنطینه ناشی از مشکلات جهانی کرونا، شرایط حاد کرونا در کشور و بسته بودن خیلی از پروازهای بین المللی، امکان برنامه ریزی برای برگزاری حضوری جلسات داوری وجود نداشته و نظر به تمایل و رویکرد همه ساله جشنواره بر داوری حضوری و همزمان تمامی داوران و امکان برگزاری کارگاه های آموزشی جهت انتقال تجربه از داوران سراسر جهان برای نسل جوان عکاسی کشور، بدین سبب با کسب مجوزهای لازم از فیاپ و PSA و به امید بهبود شرایط، زمان داوری هشتمین دوره جشنواره از آذر به دی ماه تغییر یافت.
همین طور از آنجائیکه در سال ۲۰۲۰، خیلی از عکاسان در سراسر دنیا به سبب کرونا امکان فعالیت عکاسی کافی نداشتند و باتوجه به تغییر تاریخ جلسات داوری، شورای سیاستگذاری جشنواره تصمیم بر این گرفت که امکان ویرایش، حذف و اضافه عکس ها را برای تمامی شرکت کنندگان تا تاریخ ۱۸ آذر ۹۹ فراهم آورد.
بدین سبب سایت جشنواره برای تمامی شرکت کنندگان در سراسر دنیا تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ باز خواهد بود و متقاضیان جدید نیز فرصت ثبت نام در سایت را دارند. تمامی شرکت کنندگان تا اختتام این مهلت می توانند تصاویر خودرا حذف، اضافه و یا تغییر دهند. بعد از این تاریخ سایت به صورت خودکار بسته می شود.
دبیرخانه جشنواره اعلام می کند برای احترام به شرکت کنندگانی که مطابق زمان بندی جشنواره ثبت نام کرده اند، در صورت برابر بودن مجموع امتیازات شرکت کنندگانی که نامزد دریافت جوایز بهترین شرکت کننده و بهترین شرکت کننده داخلی هستند، شرکت کننده ای که زودتر ثبت نام کرده باشد برنده خواهد شد.
هشتمین جشنواره بین المللی عکس خیام در ۶ بخش با موضوعات: آزاد رنگی، آزاد تک رنگ، شهر، عکاسی مفهومی (کانسپچوال)، گردشگری و عکاسی مینیمالیستی برگزار می شود. همین طور جوایز ویژه ای به بهترین عکس ها در موضوعات نجوم، عکس هوایی و حیوانات اهدا می شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه متن کامل فراخوان می توان به آدرس پایگاه اینترنتی جشنواره به آدرس www.Khayyam.Photo رجوع کرد.
هشتمین جشنواره بین المللی عکس خیام به دبیری علی سامعی (نماینده فیاپ در ایران) و با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفت وگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و بمنظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فیاپ در ایران یعنی کلوپ عکس فوکوس - وابسته به موسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» انجام می شود.
منبع:

1399/08/19
23:06:43
5.0 / 5
857
تگهای خبر: آثار , آموزش , اینترنت , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳