موزیک خوان Music Reader

خداحافظی كاریكاتوری با مارادونا

خداحافظی كاریكاتوری با مارادونا

موزیك خوان: خبر درگذشت دیگو مارادونا، یكی از بهترین بازیكنان تاریخ فوتبال و ستاره دهه هشتاد میلادی واكنش های جهانی بسیاری را به دنبال داشت. نام ماردونا فقط در جهان فوتبال مطرح نبود و به همین خاطر هم خبر درگذشت این اسطوره ورزشی تنها با واكنش های علاقه مندان به ورزش همراه نبود و جهان هنر و سیاست را نیز تحت تاثیر قرار داد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، به دنبال درگذشت مارادونا، فوتبالیست پیشکسوت آرژانتینی بعضی از کارتونیست های ایرانی نیز با خلق طرح هایی از این فوتبالیست یا بازنشر آثاری که پیش تر از چهره او به تصویر کشیده بودند، در این موج جهانی سهیم شدند.
جواد علیزاده، کارتونیست از جمله این هنرمندان بود که با انتشار طرح هایی از ماردونا، نوشت: «او فقط یک فوتبالیست نبود. خصلتی چند بعدی داشت و دارای ابعاد ورزشی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و ملی بود... حیف که غیرمنتظره و ناباورانه رفت و دنیا دیگر چنین فوتبالیست بی نظیر و خبرساز و جنجالی و همیشه منتقد و جنگجو را به خود نخواهد دید. من هم مثل خیلی ها بسیار غمگین شدم از رفتن زودهنگامش و هیچ گاه هم متوجه نشدم که این اسطوره بی همتا تا زمانی که زنده بود، آیا توانست کاریکاتورهای مارادونایی مرا شخصا ببیند... »
اثر جواد علیزاده


منبع:

1399/09/08
13:08:17
5.0 / 5
644
تگهای خبر: آثار , بازی , فرهنگ , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
موزیک خوان