موزیک خوان Music Reader

مهر و ماه كتابی برای دونوازی سنتور منتشر گردید

مهر و ماه كتابی برای دونوازی سنتور منتشر گردید

موزیک خوان: جلد نخست کتاب «مهر و ماه» شامل قطعه هایی برای دونوازی سنتور نوشته و تنظیمی از نفیسه غلامپور منتشر گردید.


کتاب مهر و ماه شامل قطعه هایی برای دونوازی سنتور با تنظیمی از نفیسه غلامپور است. این کتاب به همراه یک سی دی و از طرف نشر ماهور انتشار یافته است.
نفیسه غلامپور درباره انتشار این کتاب در دیباچه آن اینطور نوشته است: «دغدغه نوشتار این کتاب در خلال سرپرستی ارکستر هنرجویان و تنظیم قطعات برای آنها، در ذهن من شکل گرفت؛ آن گاه که دریافتم کارگان(رپرتوار) آموزشی موسیقی ایران در حوزه ی گروه نوازی تا چه اندازه با کاستی روبه رو است.
بدین سبب در جهت حل این کمبود بعنوان گام نخست در آموزشِ گروه نوازی، تنظیم قطعاتی بر پایه ی دونوازی سنتور(مختص دوره ی ابتدایی) را آغاز کردم؛ تا شاید زمینه ای برای ادامه ی مسیر و دستیابی به هدف نهایی ام یعنی تألیف کتابی برای آموزش گروه نوازی ارکستر سازهای ایرانی باشد.»
کتاب مهر و ماه چندی است که چاپ و انتشار یافته و در کتاب فروشی ها و مراکز فرهنگی و هنری در دسترس علاقه مندان قرار دارد.
نفیسه غلامپور متولد ۱۳۶۱ در شهر بابل است. او با رتبه اول در آزمون کارشناسی ارشد موسیقی – نوازندگی ساز ایرانی در دانشگاه هنر پذیرفته و فارغ التحصیل شد.

غلامپور سنتورنوازی را نزدِ سورنا صفاتی، سیامک آقایی، سعید ثابت، مجید کیانی و اردوان کامکار آموخته است. همین طور نزدِ امیر اسلامی - سلفژ، هارمونی، کنترپوان و آهنگسازی و نزدِ شریف لطفی سلفژ، نت نوازی و دشیفراژ، نوازندگی در ارکستر و آفرینش در موسیقی را فراگرفته است.
در کارنامه هنریِ نفیسه غلامپور آهنگسازی و نوازندگی در آلبوم سلوک (انتشارات ماهور، ۱۳۹۶)، تنظیم و سرپرستی ارکستر سازهای ایرانی برای هنرجویان و همکاری با گروه های مختلف موسیقی بعنوان نوازندهی سنتور دیده می شود.
غلامپور همین طور از سال ۱۳۸۶ مشغول تدریس موسیقی است.
منبع:

1399/09/19
17:40:25
5.0 / 5
673
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , فرهنگ , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴