موزیک خوان Music Reader
توسط نشر ماهور

هنر پدال گیری پیانو منتشر گردید

هنر پدال گیری پیانو منتشر گردید

به گزارش موزیک خوان هنر پدال گیری پیانو: برگرفته از تفسیرها و نظریات دو استاد برجسته پیانوی کلاسیک اثر آنتون روبینشتاین و ترزا کارِنو و ترجمه حمید براری منتشر گردید.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، «هنر پدال گیری پیانو: برگرفته از تفسیرها و نظریات دو استاد برجسته پیانوی کلاسیک» اثر آنتون روبینشتاین و ترزا کارِنو و ترجمه حمید براری در ۱۲۰ صفحه قطع رحلی و بهای ۶۰ هزار تومان توسط انتشارات مؤسسه فرهنگی - هنری ماهور منتشر گردید.
از آنتون روبینشتاین بعنوان تنها رقیب جدی کنسرتی فرانس فهرست و ترزا کارنو بهترین نوازنده زن اواخر سده نوزدهم هدایایی غیرمنتظره به جا مانده بود که کم اهمیت به نظر می رسیدند: یکی از خصوصیت های مهم در اجرای پیانو به نام «روح پیانو» یا همان هنر پدال گیری پیانو.
این دو با هم سنت و مکتبی را برای دنیای پیانو رقم زدند که عمیقاً نوازنده ها را تابحال تحت تاثیر قرار داده است. بجز این روش استفاده از پدال توسط آنها بسیار اهمیت دارد، نه فقط از دیدگاه تاریخی بلکه از این نظر که حتی نوازنده های ماهر امروزی هم می توانند روش های آنها را در پدال گیری دنبال کنند.
تکنیک پدال گیری روبینشتاین برگرفته است از نمونه هایی از رپرتوآر بی شمار او که در سالهای ۱۸۸۵-۱۸۸۶ اجرا کرده است. اما مشاهدات کارنو که به سبکی غیر آکادمیک و با بیانی گرم نگاشته شده است از حساسیت او به رنگ آمیزی هایی زیرکانه که با کمک لمس کلاویه و پدال گیری حاصل می شود پرده برمی دارد.


منبع:

1399/11/06
18:29:06
0.0 / 5
567
تگهای خبر: پیانو , فرهنگ , كنسرت , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
موزیک خوان