موزیک خوان Music Reader
توسط انتشارات سوره مهر؛

كتاب درس گفتارهای شناخت هنرهای تجسمی انقلاب منتشر گردید

كتاب درس گفتارهای شناخت هنرهای تجسمی انقلاب منتشر گردید

کتاب تجسم حماسه شامل مجموعه درس گفتارهایی در شناخت هنرهای تجسمی انقلاب اسلامی، اخیرا توسط انتشارات سوره مهر منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی انتشارات سوره مهر، کتاب «تجسم حماسه»، اثر محمدعلی رجبی دوانی، شامل مجموعه درس گفتارهایی در شناخت هنرهای تجسمی انقلاب اسلامی، اخیرا توسط انتشارات سوره مهر منتشر و راهی بازار نشر شده است که به حوزه های گوناگون هنرهای تجسمی انقلاب توسط هنرمندان و اساتید نسل اول هنر انقلاب پرداخته و مطالبی را درباره تجربیات هنرمندان گونه هـای مختلـف هنرهـای تجسـمی شامل می شود که انقلاب اسلامی ایـران را در آینه ذوق خویـش، هم خود تماشـا کردنـد و هم به دیگـران نشان دادند.
هنرهای تجسـمی ـ شامل نقاشـی، عکاسـی، کاریکاتـور، نقاشـی دیـواری، طراحـی پوستر و نشـان، تصویرسـازی، پیکره تراشـی و نگارگری ـ هر یک در حدوث انقلاب و بقاء آن سـهمی داشـته و دارند. انقلاب اسلامی در ایـن جلوه هـا چهـره خویـش را نمایـان کـرد و بـه نیـروی آفرینشـگری ایـن هنرمندان، آرمان هـا و آرزوهـای مردمانـش، تجسـم یافتنـد و مرئی و ملمـوس شدند.
«تجسم حماسه» که توسط پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی تهیه شده، در ۹ فصل هنرهای نقاشی، عکاسی، نقاشی دیواری، گرافیک (پوستر و نشان)، کاریکاتور، مجسمه سازی، تصویرسازی و نگارگری انقلاب را مورد بررسی و تأمل قرار می دهد.
این کتاب با ۳۲۸ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۱۱۰ هزار تومان انتشار یافته است.


منبع:

1399/11/24
23:16:21
0.0 / 5
545
تگهای خبر: طراحی , فرهنگ , كتاب , گرافیك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان