موزیک خوان Music Reader
موسیقی فجر ۳۶ در آینه مهر؛

سرودهای انقلابی در پهنه رودكی اجرا می شوند

سرودهای انقلابی در پهنه رودكی اجرا می شوند

به گزارش موزیک خوان برخی از سرودهای انقلابی طی برگزاری سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر در پهنه فرهنگ و هنر رودکی توسط چند گروه سرود اجرا می شود.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، شهروز حقی هماهنگ کننده بخش سرودهای انقلابی سی و ششمین دوره جشنواره موسیقی فجر درباره اجراهای این بخش اظهار داشت: بخش سرودهای انقلابی جشنواره موسیقی فجر با حضور سه گروه فعال تهران در پهنه رودکی برگزار می گردد. در این راستا گروه «فرزندان ایران» به رهبری مهرداد سیدا، گروه «شهید فرجی» به رهبری حسین نصیری و گروه «نور مشکات» به رهبری هادی قاسمی، سرودهای انقلابی اجرا می کنند.
حقی اضافه کرد: در شرایط عادی بنا بود سرود و موسیقی حماسی به طور گسترده تر در جشنواره موسیقی فجر برگزار شود، اما در شرایط فعلی و بدلیل کرونا اجرای گسترده آن در اماکن عمومی شهر تهران امکان پذیر نبود و در نهایت سه گروه فعال سرود از تهران در این بخش حضور دارند. برنامه های سرودهای انقلابی به صورت اجراهای میدانی و مردمی در پهنه رودکی است و امیدواریم در آینده برنامه ای کامل در حوزه سرود طراحی و اجرا شود.
وی درباره زمان اجرای سرودها در جشنواره موسیقی فجر اظهار داشت: اجراها در بعضی روزها بامداد و بعدازظهر و در بعضی روزها هم به صورت یک سانس دیده شده است. روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه ساعت ۱۱ گروه «شهید فرجی» و ساعت ۱۵ گروه «نور مشکات» اجرا می کنند. روز شنبه دوم اسفند گروه «نور مشکات» ساعت ۱۱ و گروه «فرزندان ایران» ساعت ۱۵ اجرا می کنند. روز یکشنبه سوم اسفند ساعت ۱۵ گروه «شهید فرجی» و روز دوشنبه چهارم اسفند ساعت ۱۱ گروه «فرزندان ایران» اجرا می کنند.

1399/11/28
21:05:36
0.0 / 5
438
تگهای خبر: جشن , جشنواره , طراحی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
موزیک خوان