موزیک خوان Music Reader

نمایش بیشتر پرتره های زنان در گالری پرتره لندن

نمایش بیشتر پرتره های زنان در گالری پرتره لندن

گالری ملی پرتره لندن قول داد شمار پرتره های زنان و آثار هنرمندان زن را به صورت قابل توجهی افزایش دهد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، گالری ملی پرتره لندن جزئیات یک پروژه سه ساله را اعلام نمود که برای اصلاح مجموعه آثار نمایشی این گالری و پرداختن به داستان خانمهایی که به شکل گیری تاریخ و فرهنگ بریتانیا کمک کرده و نادیده گرفته شده اند برنامه ریزی شده است.
مسئولان این گالری اعلام نمودند فقط ۲۵ درصد از پرتره هایی که در مجموعه دائمی این گالری قرار دارند به پرترهایی از زنان تعلق دارند. همینطور اعلام گردید ۱۲ درصد از هنرمندان این آثار را زنان و ۸۸ درصد را هنرمندان مرد می سازند.
ساختمان تاریخی این گالری هم اکنون برای یک پروژه بازسازی ۳۵.۵ میلیون پوندی تعطیل می باشد. زمانی که این ساختمان در سال ۲۰۲۳ بازگشایی شود برابری جنسیتی در آثاری که بر روی دیوار این گالری آویخته شده اند به صورت قابل توجهی اصلاح خواهد شد.
هدف دوم این پروژه افزایش شمار پرتره های تاریخی زنان است که باید در مجموعه این گالری گنجانده شوند. «فلاویا فریگری» یکی از مسئولان این گالری بیان نمود: «برای مثال «لیلیان لیندسی» اولین زن بریتانیایی که بعنوان یک دندانپزشک به رسمیت شناخته شد یکی از این گزینه ها است. او کسی است که باید گرامی داشته شود اما متاسفانه هنوز او را به مجموعه اضافه نکرده ایم.»
هدف سوم این پروژه هم اضافه کردن پرتره های بیشتر از زنان معاصر به این مجموعه است.
منبع:

1399/12/29
13:17:48
0.0 / 5
611
تگهای خبر: آثار , فرهنگ , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
موزیک خوان