موزیک خوان Music Reader

بررسی همكاریهای مشترك بنیاد رودكی و اپرای وین

بررسی همكاریهای مشترك بنیاد رودكی و اپرای وین

به گزارش موزیك خوان مدیرعامل بنیاد رودكی و معاون فنی اپرای دولتی وین از راه ویدئو كنفرانس درباره همكاریهای مشترك همچون نوسازی تالار وحدت گفتگو كردند.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، الکساندر ریگر، معاون سفیر و رئیس انجمن فرهنگی اتریش در ایران، با مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی و کریستوفر ویدورا، معاون فنی اپرای دولتی وین در مورد توسعه همکاریهای هنری دیدار و بحث و تبادل نظر کردند.
با عنایت به خصوصیت های مشترک تالار وحدت و سالن اپرای وین، تجهیز، بازسازی و نوسازی بخش ماشینری و فنی تالار وحدت و همینطور ارائه مشاوره در استانداردسازی تجهیزات نگهداری سازها و نت ها از نکات مهم این کنفرانس ویدئویی بود.
در این نشست دو طرف با اشاره به شرایط ویژه ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان و محدودیت های برگزاری برنامه های هنری با حضور هنرمندان، در مورد شیوه های نوین افزایش تعاملات هنری میان دو کشور مذاکراتی کردند؛ برگزاری اجراهای مشترک و تشکیل مسترکلاس های آموزشی به صورت آنلاین همچون پیشنهادهای مطرح شده در این جلسه بود.
همینطور با عنایت به پروتکل های بهداشتی مطرح برای بازگشایی تالارهای هنری، دو طرف بر تبادل تجربیات خود در این حوزه تاکید نمودند.
با توجه به اینکه از زمان بهره برداری از تالار وحدت بیشتر از چهار دهه گذشته است خیلی از تجهیزات بکار رفته در سیستم مکانیکی و گرداننده صحنه تالار وحدت گرفتار فرسودگی شده است و چندی قبل بنابراین یکی از چرخهای گرداننده صحنه تالار وحدت گرفتار صدمه دیدگی شده بود که با تلاش مهندسان ایرانی نمونه ای از این قطعه ساخته شد تا تالار وحدت باردیگر قابلیت چرخش خویش را بدست آورد. اما از مدتها قبل ضرورت بازسازی و نوسازی تجهیزات این تالار و بسیاری دیگر از اماکن این یادگار ملی احساس شده بود.منبع:

1399/04/11
13:55:05
5.0 / 5
1577
تگهای خبر: آموزش , انجمن , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
موزیک خوان