موزیک خوان Music Reader

حراج نقاشی مشهور پیكاسو به امید بازگشت به رونق پیش از كرونا

حراج نقاشی مشهور پیكاسو به امید بازگشت به رونق پیش از كرونا

یکی از پرتره هایی که به دست «پیکاسو» خلق شده است به زودی با ارزش ده ها میلیون دلار در حراجی به مزایده گذاشته خواهد شد تا رونق فروش چشم گیر آثار هنری به شرایط دوران قبل از همه گیری ویروس کرونا نزدیک شود.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا و به نقل از فوربس، حراجی «کریستیز» هفته آتی یکی از تابلوهای نقاشی «پابلو پیکاسو» نقاش نامدار اسپانیایی را با ارزش تخمینی ۵۵ میلیون دلار به مزایده خواهد گذاشت تا این تابلو نقاشی به یکی از معدود آثار هنری گران قیمتی تبدیل گردد که بازار فروش آثار هنری را در دوران رکود ناشی از همه گیری کرونا رونق داده اند.


تابلو نقاشی که در این حراجی به مزایده گذاشته خواهد شد یک پرتره با عنوان «زنی در کنار پنجره» است که در ۳۰ اکتبر سال ۱۹۳۲ خلق شده است.
حراجی ساتبیز نیز هفته گذشته اعلام نمود نقاشی «در مقابل مدیسی» اثر « ژان میشل باسکیا» را ماه آتی به ارزش تخیمنی ۵۰ میلیون دلار به فروش خواهد گذاشت. چند هفته پیش بود که یک نقاشی از همین هنرمند تحت عنوان «جنگجو» به قیمت چشم گیر ۴۲ میلیون دلار در «هنگ کنگ» به فروش رسید تا رکورد گرانترین اثر فروخته شده از یک هنرمند غربی در بازار آسیایی شکسته شود.
ماه گذاشته نیز یک اثر هنری از «بنکسی» مشهورترین هنرمند خیابانی جهان به قیمت ۲۰ میلیون دلار به فروش رسید تا رکورد فروش آثار این هنرمند شکسته شود.
باتوجه به رکود فروش آثار گرانقیمت در دوران همه گیری کرونا این شروع یک تغییر در بازار هنر شمرده می شود.
برمبنای گزارشی که توسط «آرت نت» انتشار یافته است فروش آثار هنری مدرن و امپرسیونیست بالای ۱۰ میلیون دلار در سال قبل بیش از ۴۰ درصد کاهش داشته اشت و آمار فروش کلی آثار هنری نیز با ۲۵ درصد کاهش همراه بوده است.1400/01/20
12:07:49
5.0 / 5
575
تگهای خبر: آثار , مد , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱