موزیک خوان Music Reader
در پی انتقاد تند پورابراهیمی انجام شد؛

موافقت با استمرار فعالیت جشنواره موسیقی نواحی در كرمان

موافقت با استمرار فعالیت جشنواره موسیقی نواحی در كرمان

به گزارش موزیک خوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال انتقاد تند پورابراهیمی در مورد لغو استمرار برگزاری موسیقی نواحی در کرمان با ادامه فعالیت این جشنواره در این استان موافقت نمود.به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، محمدرضا پورابراهیمی در نشست مشترک با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار نمود: مبحث عدم استمرار برگزاری رخداد مهم موسیقی نواحی که اخیراً در فضای رسانه ای استان کرمان مطرح است یکی از مطالبات جدی ما از وزیر فرهنگ است.
وی اظهار داشت: با عنایت به قدمت ۱۳ ساله این جشنواره مهم در کرمان باید این مورد استمرار داشته باشد و عدم برگزاری این جشنواره برای ما قابل قبول نیست.
پورابراهیمی عنوان کرد: موسیقی نواحی ایران یکی از رخدادهای مهم هنری استان کرمان است که به ارتقا ظرفیت های کشور در حوزه موسیقی نواحی کمک کرده و به شکلی بعنوان کانون موسیقی ایران به حساب می آید و هر گونه تغییری در این مورد قابل قبول نیست و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید پاسخگو باشد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر چه سریع تر برنامه زمانبندی برگزاری موسیقی نواحی را برای نیمه دوم سال جاری به کرمان ابلاغ کند که مبحث استمرار برگزاری این جشنواره در کرمان منتفی نشود.
پورابراهیمی با اشاره عدم تکمیل تالار مرکزی فرهنگ و هنر کرمان باوجود کمک های انجام شده در طول سالهای اخیر اظهار داشت: باید هر چه سریع تر عملیات ساخت این مجموعه به پایان برسد.
وی همینطور از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست نمود تا کمک به مؤسسات فرهنگی، بررسی مشکلات مطبوعات کرمان، پشتیبانی از مطبوعات و تسریع در زمینه صدور مجوزها را در دستور کار قرار دهد.
کرمان ظرفیت استمرار برگزاری جشنواره موسیقی نواحی را دارد
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه اظهار داشت: کرمان ظرفیت استمرار برگزاری جشنواره موسیقی نواحی را دارد و با درخواست نماینده مردم کرمان و راور در خصوص استمرار این جشنواره در کرمان موافقت می نماییم.
سید عباس صالحی ضمن اشاره به درخواست پورابراهیمی در خصوص تکمیل تالار مرکزی فرهنگ و هنر کرمان اضافه کرد: تا آخر دولت دوازدهم عملیات ساخت این مجموعه فرهنگی و هنری به اتمام می رسد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به دیگر درخواست نماینده مردم کرمان و راور در خصوص کمک به مؤسسات فرهنگی، بررسی مشکلات مطبوعات کرمان، پشتیبانی از مطبوعات و تسریع در زمینه صدور مجوزها اضافه کرد: تمامی این موارد در بازه زمانی مشخص عملیاتی و به انجام خواهند رسید.


منبع:

1400/02/01
22:06:50
5.0 / 5
513
تگهای خبر: جشن , جشنواره , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴