موزیک خوان Music Reader
در مراسمی با حضور وزیر ارشاد

برگزیدگان اولین دوره شهرهای خلاق عرضه شدند

برگزیدگان اولین دوره شهرهای خلاق عرضه شدند

موزیک خوان: برگزیدگان اولین دوره شبکه‎ شهرهای خلاق با حضور وزیر ارشاد معرفی گشتند. شهر برازجان بوشهر بعنوان شهر خلاق در حوزه ادبیات برگزیده شد.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حوزه موسیقی؛ شهرهای گنبد کاووس از استان گلستان، میانه از استان آذربایجان شرقی، قوچان از استان خراسان رضوی، بندر کنگ از استان هرمزگان، خاش از استان سیستان و بلوچستان، بوشهر، اسلام آباد غرب از استان کرمانشاه، ایذه از استان خوزستان، منوجان از استان کرمان بعنوان شبکه شهرهای خلاق معرفی گشتند.
در حوزه ادبیات؛ شهرهای برازجان از استان بوشهر، فومن از استان گیلان، گتوند از استان خوزستان، تربت حیدریه از استان خراسان رضوی، سلطانیه از استان زنجان، شبستر از استان آذربایجان شرقی، نیشابور از استان خراسان رضوی، سرباز از استان سیستان و بلوچستان و تبریز از استان آذربایجان شرقی بعنوان شبکه شهرهای خلاق معرفی گشتند.
در حوزه مد و لباس؛ شهرهای پیرانشهر از استان آذربایجان غربی، آق قلا از استان گلستان، نوشهر از استان مازندران، اوز از استان فارس، جیرفت از استان کرمان بعنوان شبکه شهرهای خلاق معرفی گشتند.
در حوزه سینما؛ شهرهای بندرعباس از استان هرمزگان، بندر انزلی از استان گیلان، قصر شیرین از استان کرمانشاه، تفت از استان یزد، کاشان از استان اصفهان، چابهار از استان سیستان و بلوچستان بعنوان شبکه شهرهای خلاق معرفی گشتند.
در حوزه هنرهای تجسمی شهرهای کرمان، شیراز از استان فارس، یزد، نهبندان از استان خراسان جنوبی، اردبیل، خوی از استان آذربایجان غربی، گرگان از استان گلستان، قم، قزوین، جوانرود از استان کرمانشاه، بابلسر از استان مازندران بعنوان شبکه شهرهای خلاق معرفی گشتند.
در حوزه هنرهای نمایشی شهرهای اهر از استان آذربایجان شرقی، مسجد سلیمان از استان خوزستان، تفرش از استان مرکزی، بهبهان از استان خوزستان، میناب از استان هرمزگان بعنوان شبکه شهرهای خلاق معرفی گشتند.
در حوزه صنایع دستی شهرهای میبد از استان یزد، زنجان، سیرجان از استان کرمان، سمنان، مود از استان خراسان جنوبی، کوزه کنان از استان آذربایجان شرقی، مینودشت از استان گلستان، لالجین و ملایر از استان همدان، کیش از استان هرمزگان بعنوان شبکه شهرهای خلاق معرفی گشتند.
در حوزه چاپ و بسته بندی گلمورتی از استان سیستان و بلوچستان، جلفا و اسکو از استان آذربایجان شرقی، بم از استان کرمان بعنوان شهرهای خلاق معرفی گشتند.
در حوزه رسانه و مطبوعات مشهد از استان خراسان رضوی بعنوان تنها شهر خلاق معرفی گردید.
بر اساس این گزارش، عنوان «شبکه» به مجموعه پنج شهر یا بیشتر از شهرهای خلاقی اطلاق می ‎شود که در یک حوزه هنری حائز نشان شهر خلاق فرهنگ و هنر شدند.


منبع:

1400/02/06
14:10:44
5.0 / 5
666
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
موزیک خوان