موزیک خوان Music Reader
روایت ترس و اضطراب عكاس های خبری از ویروس منحوس

هنوز كرونا نگرفتی؟!

هنوز كرونا نگرفتی؟!

حالا دیگر بیش از 15 ماه از روزهای آغازین جدال با ویروس جان سخت کرونا می گذرد؛ روزهای سختی که بدون هیچ ارفاقی زندگی تمام مردم جهان را تحت تاثیر خودش قرار داد و البته بیش از همه زندگی، جسم و روح کسانی را که در خط مقدم این مبارزه حضور داشتند. مشاغلی که شوخی بردار نیستند؛ از کادر درمان گرفته تا آنهایی که قلم و دوربین به دست، ناخوشی های این روزها را به ثبت می رسانند.


عکاس های خبری همچون افرادی بودند که از همان روزهای اولین شیوع ویروس کرونا و زمانی که هیچ شناخت درست و دقیقی از این ویروس وجود نداشت، با حضور در بخش های ویژه کرونا در بیمارستان ها تلاش کردند تا هم زحمات بی دریغ کادر درمان را به ثبت برسانند و هم حال و روز بیمارانی که با این ویروس دست و پنجه نرم می کردند را نمایش دهند؛ تلاشی که هنوز هم بدون هیچ چشم داشت و حمایتی ادامه دارد.
در همین راستا در این گزارش ایسنا با تعدادی از عکاس های خبری خبرگزاری ها گفت و گو شده است تا شاید گوش شنوایی برای شنیدن ترس ها، نگرانی ها و سختی هایی که در طول این مدت تحمل کرده اند پیدا شود.


به ما می گفتند کرونائی ها!
هادی زند، عکاس خبرگزاری «ایسنا» که تجربه عکاسی از بخش های بیماران مبتلا به کرونا در بعضی از بیمارستان های تهران را داشته است، می گوید: نخستین برنامه ای که رفتم از جانب اورژانس تهران بود. برنامه این بود که با یکی از ماشین های اورژانس، بیماران مبتلا به کرونا را از یک بیمارستان به بیمارستان دیگری برای انجام سی تی اسکن، منتقل نماییم. آن زمان شناخت زیادی از کرونا وجود نداشت و فقط برمبنای شنیده ها می دانستیم که احتمال انتقال بسیار زیاد است و طبیعتا می ترسیدیم، اما به مرور و با رفتن به برنامه های مختلف و افزایش آگاهی نسبت به این بیماری، ترس ما هم کمتر شد.
او ادامه می دهد: یادم است که یک دفعه به همراه تعدادی از همکاران اورژانس مقابل بیمارستان «لقمان» ایستاده بودیم و مردمی که ما را می دیدند، به ما می گفتند «کرونایی ها»! این نگاه، بسیار عجیب و در عین حال وحشتناک بود. من عکاس بودم و فقط گاهی این لباس را می پوشیدم، اما اساسا شنیدن این حرف برای کسانی که هر روز این لباس ها را می پوشند، خیلی مشکل است. جالب است که در عین حال یک خانمی هم ایستاد و از کادر درمان و عکاس ها تشکر کرد که جانشان را برای نجات جان مردم به خطر می اندازند.
زند همین طور در عین حال یادآور می شود: برای حضور در این برنامه ها هیچ گاه الزامی از طرف خبرگزاری نبوده است، اما به شخصه وقتی به من پیشنهاد شد، دوست داشتم که این مساله را تجربه کنم.
بخش آی سی یو بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان شهدای تجریش

1400/02/13
19:13:47
5.0 / 5
820
تگهای خبر: دوربین , لباس , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان