موزیک خوان Music Reader

برگزاری سمینار مجازی موسیقی ایرانی به روایت هنرمند ژاپنی از جانب رایزنی فرهنگی ایران در توكیو

برگزاری سمینار مجازی موسیقی ایرانی به روایت هنرمند ژاپنی از جانب رایزنی فرهنگی ایران در توكیو

به گزارش موزیک خوان سمینار مجازیˮ موسیقی ایرانی به روایت هنرمند ژاپنیˮ به همراه رونمایی نمادین و اجرای زنده سنتور از جانب رایزنی فرهنگی ایران در توکیو و به بهانه انتشار مجله تخصصی ˮایرانˮ برگزار می گردد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و همینطور به بهانه انتشار مجله تخصصی شماره ۴ "ایران" رایزنی فرهنگی به زبان ژاپنی که بخصوص نامه "موسیقی ایرانی" اختصاص یافته است و در ادامه سلسله نشست های تخصصی خود، وبینار "موسیقی ایرانی به روایت هنرمند ژاپنی" را به همراه "رونمایی نمادین از مجله" و "اجرای زنده موسیقی ایرانی و سنتور" با حضور فرهنگ دوستان و علاقه مندان ژاپنی و ایرانی برگزار می نماید.
در این سمینار، دکتر ماساتو تانی استاد دانشگاه کوبه و هنرمند مسلط به موسیقی ایرانی و سنتور سخنرانی خواهد نمود و در مورد موسیقی ایرانی مطالبی را عرضه می نماید و در بخشی از این نشست هم به اجرای زنده موسیقی ایرانی و سنتور در فضای مجازی می پردازد.
در مجله تخصصی "ایران" و در بخش "ایران و ژاپن"، فعالیت ها، سابقه علمی و تسلط دکتر ماساتو تانی به موسیقی ایرانی معرفی شده و در فصل "تجربه زندگی در ایران" هم خاطرات تحصیل ساواکو ایشی ای در تهران درج شده و در چارچوب کدهای تصویری هم نمونه هایی از آثار آنان در نشریه گنجانده شده است.
رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن و در ادامه تولید و تأمین محتوای مناسب به منظور معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی – اسلامی و ظرفیت های پرارزش کشورمان، مجله تخصصی و تمام تولیدی- رنگی " ایران" ویژه "موسیقی ایران" به همراه مطالب گردشگری به زبان ژاپنی و همراه با بیشتر از ۷۵ کیو آرکد(QR) در یوتیوب و آپارات برای نمایش سازها، آلات موسیقی، نماهنگ ها، اجراهای شخصیت ها و افراد برجسته موسیقی ایرانی از گذشته تا امروز به همراه دیگر مطالب جذاب و خواندنی در حوزه گردشگری به صورت مجله ای کاملا حرفه ای در ۷۲ صفحه چاپ و منتشر گردید. ه است که با استقبال فراوان مخاطبان روبرو شده و در این برنامه به همراه توضیحات کامل تر، به صورت نمادین رونمایی خواهد شد.
این برنامه روز شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه (۱۵ می ۲۰۲۱) از ساعت ۱۷تا ۱۸: ۳۰ به وقت توکیو (۱۲: ۳۰به وقت ایران ) در نرم افزار زوم برگزار می شود و اطلاعات ژاپنی سمینار هم در لینک air.ir/ZrqcKer قرار دارد.
منبع:

1400/02/24
22:20:54
5.0 / 5
185
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
موزیک خوان