موزیک خوان Music Reader

آموزش ترانه در جشنواره شعر دانشجویی

آموزش ترانه در جشنواره شعر دانشجویی

دومین دوره آموزشی دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی با تدریس عبدالجبار کاکایی بصورت برخط انجام می شود.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، باتوجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کلاس های حضوری دانشگاه ها، تمرکز دومین دوره از جشنواره جشنواره ملی شعر دانشجویی بر برگزاری محفل ها و نیز کارگاه ها و دوره های آموزشی برخط (آنلاین) خواهد بود؛ حال مقرر است این دوره از دوره های آموزشی دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی که با عنوان کلی «شعرآورد» برگزار می شود، با تدریس عبدالجبار کاکایی، شاعر و ترانه سرا، با موضوع ترانه اجرا شود.
این کارگاه آموزشی رایگان ترانه که از سه شنبه ۲۸ اردیبهشت شروع می شود مقرر است سه شنبه های هر هفته از ساعت ۱۷ اجرا شود. علیرضا بهرامی نیز کارشناس مجری این برنامه است.
علاقه مندان بعد از ورود به سامانه رویتاب به آدرس: Roytab.ir و انتخاب صفحه جشنواره شعر دانشجویی، فرم شرکت در کارگاه آموزشی شعرآورد را می توانند تکمیل و در این دوره شرکت نمایند.
اولین دوره از دوره های آموزشی دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی، با تدریس اسماعیل امینی، شاعر، پژوهشگر و مدرس دانشگاه، با عنوان «از شعر گفتن...» و با محویت آموزش مبانی شعر همراه بود.

اولین دوره «جشنواره ملی شعر دانشجویی» با مشارکت دانشجویان و استادان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور در سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ انجام شد.

محفل های شعری اولین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی نیز از روز ملی شعر و ادب سال ۱۳۹۸ در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی شروع شد و در دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه زنجان، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه گرگان و دانشگاه الزهرا(س) ادامه یافت. در این رویدادها، علاوه بر برگزاری نشست های تخصصی و شعرخوانی دانشجویان و استادان دانشگاه، مراسم تجلیل و اهدای نشان «رودکی» به محمدرضا شفیعی کدکنی، ساعد باقری، محمدعلی بهمنی، عبدالجبار کاکایی و ناصر فیض، هر کدام زیر یک شاخه شعری (ازجمله شعر آیینی، غزل، ترانه و طنز) برگزار شدند.
بعد از شیوع ویروس کرونا که به لغو تعدادی از محفل های جشنواره در دانشگاه های مختلف کشور انجامید، آیین پایانی اولین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی، روز دهم تیرماه سال ۱۳۹۹، همزمان با روز نکوداشت صائب تبریزی، بصورت برخط برگزار و طی آن از برگزیدگان تجلیل شد.

دومین دوره جشنواره ملی شعر دانشجویی نیز با وجود تداوم تعطیلی دانشگاه ها بر اثر همه گیری بیماری ناشی از انتشار ویروس کرونا، در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ با مشارکت دانشجویان سراسر کشور و دانشگاه های مختلف برگزار می شود.
مقرر است تمرکز دومین دوره این جشنواره بر برگزاری نشست ها و محفل های برخط و برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی متنوع بصورت برخط باشد؛ در کنار برگزاری بخش رقابتی جشنواره که کلیه مراحل ثبت نام، شرکت و داوری آن بصورت الکترونیک صورت خواهد گرفت.
دوره های آموزشی دومین جشنواره ملی شعر دانشجویی قسمتی از روند فرآیندمحور جشنواره بوده که برای شرکت کنندگان آن، مشمول امتیاز رقابتی خواهد بود. با این وجود، افراد علاقمند نیز می توانند در صورت وجود شرایط لازم، بصورت آزاد از این دوره های آموزشی بهره بگیرند.1400/02/28
14:13:20
5.0 / 5
698
تگهای خبر: آموزش , جشن , جشنواره , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵