موزیک خوان Music Reader
در حوزه هنری؛

راه اندازی نمایشگاه سوگ آفتاب

راه اندازی نمایشگاه سوگ آفتاب

موزیک خوان: نمایشگاه نقاشی سوگ آفتاب متشکل از آثار هنرمندان برجسته انقلابی به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی (ره) بعدازظهر سه شنبه 11 خردادماه در گالری عالی حوزه هنری افتتاح شد.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، نمایشگاه نقاشی «سوگ آفتاب» شامل ۲۸ اثر از ۱۴ هنرمند نقاش پیشکسوت، روز سه شنبه ۱۱ خردادماه با حضور مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری، سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیرکل هنرهای تجسمی حوزه هنری، محمد زرویی نصرآباد مدیر سپهر سوره هنر، عبدالحمید قدیریان، علی شیخی، کامیار صادقی و برخی از هنرمندان در گالری عالی حوزه هنری راه اندازی شد.
مجدالدین معلمی معاون هنری حوزه هنری درباره هدف از برگزاری نمایشگاه «سوگ آفتاب» اظهار داشت: از آنجایی که امکان مناسبی برای نصب و نمایش دائمی این آثار وجود ندارد، از این مناسبت ها برای نمایش آثار گنجینه حوزه هنری استفاده می نماییم و امکان دیدن آنها کنار هم، فرصت مقایسه تکنیک ها و آثار هنرمندانی که در یک موضوع کار کرده اند، به ما می دهد.
سیدمسعود شجاعی طباطبایی درباره آثار این نمایشگاه و نحوه انتخاب آنها عنوان کرد: هرچند که مجسمه، آثار گرافیکی و پوستر با مضمون انقلاب و ارتحال امام خمینی (ره) داشتیم، اما نقاشی را انتخاب کردیم که یکدست باشد. شیوه انتخاب آثار متناسب و بر طبق فضای گالری عالی بود که ۲۸ اثر نقاشی از هنرمندانی چون ایرج اسکندری، کامیار صادقی، مصطفی گودرزی، غلامعلی طاهری، حسن رزمخواه، مرتضی افشاری، علی شیخی، علی اسلامی مقدم، علیرضا خالق دادی، احمد خلیلی فرد، کاظم چلیپا، محمدعلی ترقی جاه و عبدالحمید قدیریان برگزیده شد.
وی با اعلان اینکه تابحال این آثار که متعلق به قبل و پس از رحلت امام خمینی (ره) است یک جا جمع نشده بود، اضافه کرد: در این نمایشگاه، برای نخستین بار مجموعه آثار فاخری که با موضوع حضرت امام خمینی (ره) قبل و پس از رحلت ایشان خلق شده اند، گردهم آمدند. این امکان وجود دارد که این آثار برای مصارف عمومی نیز باکیفیت بسیار بالا چاپ شوند و در اختیار قرار گیرند.
شجاعی طباطبایی در آخر بیان کرد: قدیمی ترین اثر در این نمایشگاه مربوط به محمدعلی ترقی جاه و تازه ترین اثر مربوط به غلامعلی طاهری است. بزرگترین اثر حاضر در نمایشگاه متعلق به حسین خسروجردی با عنوان «رحلت امام» و کوچک ترین اثر متعلق به محمدعلی ترقی جاه با عنوان «حکومت اسلامی» است.
این نمایشگاه تا ۳۰ خردادماه روزهای شنبه تا چهارشنبه به جز روزهای تعطیل از ساعت ۹ تا ۱۸ در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری به آدرس خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ برپا است.


منبع:

1400/03/12
23:30:16
5.0 / 5
655
تگهای خبر: آثار , كیفیت , گرافیك , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳