موزیک خوان Music Reader
با حضور استادان بین المللی برگزار می شود؛

فراخوان جذب هنرجو در مستركلاس های رهبری اركستر بنیاد رودكی

فراخوان جذب هنرجو در مستركلاس های رهبری اركستر بنیاد رودكی

به گزارش موزیک خوان بنیاد فرهنگی هنری رودکی با انتشار یک فراخوان از جذب هنرجو برای برگزاری کارگاه های آموزشی رهبری ارکستر با حضور استادان و معلمان بین المللی اطلاع داد.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، بنیاد فرهنگی هنری رودکی بزودی مجموعه کارگاه های آموزشی رهبری ارکستر را با حضور استادان و معلمان بین المللی برگزار خواهد نمود. این در شرایطی است که برنامه ریزی آموزشی صورت گرفته در این دوره ها به صورت دراز مدت بوده و در دوره های متفاوتی در طول هر سال و بر مبنای استانداردهای بین المللی اجرایی خواهند شد.
در دوره پیش رو که چهارمین دوره از این سری ورک شاپ ها و مستر کلاس ها به حساب می آید نصیر حیدریان، رهبر ارکستر و استاد دانشگاه گراتس اتریش مباحثی همچون آنالیز پارتیتور، پارتیتورخوانی، پارتیتور نوازی روی پیانو، رهبری ارکستر، تکنیک و اصول رهبری را برای شرکت کنندگان مطرح می کند.
بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته، کلاس ها در فضاهای بنیاد رودکی همچون تالار رودکی، سالن تمرین طبقه ششم، مرکز آموزش هنری برگزار و در طول کلاس ها برحسب نیاز و سطح هنرجویان، چند نفر پیانیست و هم ارکستر مرکز آموزش هنری بنیاد رودکی حضور خواهند داشت.
حضور در این دوره ها مستلزم دارا بودن حداقل تخصص هایی همچون نظریه موسیقی، سلفژ، هارمونی، کنترپوان و علوم اولیه موسیقی بوده و در اولین نشست حضور، آزمون های لازم توسط استاد دریافت خواهد شد. شایان ذکر است پیش نیاز شرکت در هر سطح، حضور و قبولی در سطوح پیشین است.
تمامی شرکت کنندگان (به جز سطح یک) لازم است قبل از آغاز کلاس ها، تسلط کامل بر روی همه قطعات اعلام شده داشته باشند. ضمن این که حسب نیاز متقاضیان و بر مبنای تشخیص استاد، برگزاری کلاس های خصوصی رهبری ارکستر هم با شرایط خاص میسر خواهد بود.
متقاضیان برای ثبت نام و شرکت در دوره، می توانند به صورت حضوری به مرکز آموزش هنری بنیاد رودکی به نشانی خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، روبروی تالار وحدت رجوع و یا از راه صفحه مجازی برای حضور در این کارگاه ها اقدامات لازم را انجام دهند.


منبع:

1400/03/18
14:05:00
5.0 / 5
589
تگهای خبر: آموزش , پیانو , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴