موزیک خوان Music Reader
در تالار رودكی؛

برخط ماه و نوا به ایستگاه سوم رسید

برخط ماه و نوا به ایستگاه سوم رسید

چهارمین دوره کنسرتهای آنلاین برخط ماه و نوا بصورت آنلاین توسط انجمن موسیقی ایران با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و حمایت دفتر موسیقی اجرا شد.به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، سومین روز از برگزاری چهارمین دوره کنسرتهای آنلاین «برخط ماه و نوا» با اجرای برخط ۲ گروه در ژانر موسیقی ایرانی و یک گروه در زمینه موسیقی کلاسیک پیش روی مخاطبان قرار گرفت.
در روز سوم اجراها و مطابق با جدول پخش، ابتدا گروهی دو نفره متشکل از عزیز تنها و یاسمین تنها نوازنده دوتار از منطقه شرق و جنوب خراسان روی صحنه رفتند و قطعات تک نوازی «کفنه زنی (هم نوازی مربوط به موسیقی بانوان منطقه شرق خراسان)»، مقام «دل شیدا»، تک نوازی «جَل» توسط یاسمین تنها و چند مقام ترکیبی دیگر را اجرا کردند.
اجرای دوم توسط تریو«لوتوس» انجام شد.
این گروه متشکل از یاسمن کوزه گر نوازنده ویولنسل، پویا دهلاری نوازنده ویولن و ارشیا قربانی نوازنده پیانو از یک سال قبل و همزمان با اوج گیری ویروس کرونا آغاز به تمرین و فعالیت کرد و اجرای دوم خودرا در کنسرت ماه و نوا پشت سر گذاشت.
تریو لوتوس در این کنسرت، سه ملودی از گلینکا آهنگساز روسیه ای، یک ملودی از روبینشتاین نوازنده پیانو لهستانی- آمریکایی و ۲ قطعه از اسکریابین آهنگساز و نوازنده پیانو روسیه ای اجرا کردند.

اجرای پایانی روز سوم نیز به اجرای بهنوش بهنام نیا نوازنده ویولن و کیوان طاهری نوازنده تنبک اختصاص داشت. این گروه قطعاتی را در آواز افشاری اجرا کردند. بداهه نوازی، پیش درآمد، رقص چوبی استاد ابوالحسن صبا، و دو چهار مضراب همچون قطعاتی بود که این گروه دو نفره اجرا کردند.
این فصل از برنامه ها در سه دوره توسط انجمن موسیقی ایران برنامه ریزی و بصورت ماهیانه اجرا خواهد شد. گونه های مختلف موسیقی همچون موسیقی دستگاهی، نواحی و کلاسیک غربی در این دوره در جدول برنامه ها گنجانده شده اند تا از حداکثر ظرفیت هنرمندان موسیقی در سه دوره برگزاری استفاده گردد.
مجموعه کنسرتهای آنلاین در ماه های خرداد، تیر و مرداد ۱۴۰۰ طبق جدول های اجرائی پخش خواهند شد.

1400/03/23
22:39:58
5.0 / 5
673
تگهای خبر: انجمن , پیانو , فرهنگ , كنسرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲