موزیک خوان Music Reader

شورای نظارت بر مجسمه های شهری هفت استان تشكیل شد

شورای نظارت بر مجسمه های شهری هفت استان تشكیل شد

موزیک خوان: شوراهای نظارت بر ساخت و نصب مجسمه و یادمان در اماکن عمومی و میادین شهری هفت استان تشکیل شد.به گزارش موزیک خوان به نقل از روابط عمومی معاونت هنری، دومین جلسه شورای نظارت بر ساخت و نصب مجسمه و یادمان در اماکن عمومی و میدان های شهری با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای شورا برگزار گردید.
در این جلسه، پرونده شوراهای پیشنهادی نظارت بر ساخت و نصب مجسمه و یادمان در اماکن عمومی و میدان های شهری هفت استان اردبیل، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، کردستان و یزد تأیید شد.
با توجه به تشکیل شورای نظارت بر ساخت و نصب مجسمه و یادمان اماکن عمومی و میادین شهری در اسفندماه سال ۹۹، به منظور تسهیل و تسریع در بررسی تقاضاهای استانی برای ساخت و نصب مجسمه و یادمان در اماکن عمومی و میادین شهری، مقرر شد شوراهای استانی تشکیل گردد و بررسی ساخت و نصب مجسمه ها و یادمان ها در اماکن عمومی استان ها به شوراهای استانی واگذار شود.
پس از تعامل و ارتباط اداره کل هنرهای تجسمی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها برای تشکیل شوراهای استانی، پرونده های شوراهای پیشنهادی استان ها بررسی گردید.
در این جلسه شوراهای هفت استان اردبیل، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، کردستان و یزد مطابق مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی و دستورالعمل صدور مجوز ساخت و نصب مجسمه و یادمان در اماکن عمومی و میدان های شهری در شورای مرکزی تأیید شد و فعالیت شوراهای این استان ها شروع می شود.
سید مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست اظهار داشت: مصوبه و آیین نامه شورایعالی انقلاب فرهنگی درباره نظارت بر ساخت و نصب مجسمه و یادمان در اماکن عمومی و میادین شهری ۲۲ سال پیش تصویب شده است و در این سال ها در مواردی پیگیری هایی شده اما اجرای آیین نامه محقق نشده است. سال قبل شورا تشکیل و مقرر شد برای تسهیل و تسریع امور در استان ها و شهرهای کشور با هماهنگی و تأیید شورای مرکزی، شوراهای استانی نظارت بر ساخت و نصب مجسمه و یادمان در اماکن عمومی و میادین شهری تشکیل گردد.
حسینی افزود: ساماندهی مجسمه ها و یادمان های شهری و اماکن عمومی از نظر فرهنگی، اجتماعی و هنری لزوم دارد و مرجع تأیید برای ساخت و نصب مجسمه و یادمان در اماکن عمومی و فضاهای شهری شورای مرکزی و در استان ها شوراهای استانی هستند.
هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی هم در این نشست اظهار داشت: بعد از اولین جلسه شورای نظارت بر ساخت و نصب مجسمه و یادمان در اماکن عمومی و میادین شهری، مقرر شد شوراهای استانی جهت بررسی و صدور مجوز در استان ها تشکیل گردد و شورای مرکزی بررسی تقاضا و صدور مجوز ساخت و نصب مجسمه و یادمان در اماکن عمومی و میادین شهری در استان ها را به شوراهای استانی تفویض کند. در این زمان اداره کل هنرهای تجسمی مکاتبات و تعامل هایی با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها انجام داده است که از میان پرونده های شوراهای پیشنهادی که از استان ها دریافت شده است شوراهای هفت استان در این نشست تأیید شد و امیدواریم پرونده های شوراهای سایر استان ها هم تکمیل و در شورای مرکزی تأیید شود تا شوراها در جهت رعایت قانون و ساماندهی مجسمه ها و یادمان ها در همه استانهای کشور فعالیت کنند.
سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس شورای نظارت بر ساخت و نصب مجسمه و یادمان در اماکن عمومی و میدان های شهری، هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی و دبیر شورا، برزین ضرغامی، رئیس سازمان زیباسازی شهر تهران، طاهر شیخ الحکمایی، نماینده فرهنگستان هنر، اسماعیل زیارتی نماینده وزارت کشور، کاوه خورابه نماینده انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، مسعود فکری، نماینده وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری و یعقوب سلیمانی نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران در این نشست حضور داشتند.


منبع:

1400/04/22
21:58:57
5.0 / 5
522
تگهای خبر: آثار , انجمن , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان