موزیک خوان Music Reader
با همراهی یك نوازنده مهمان صورت گرفت؛

انتشار هشتمین قطعه پروژه موسیقیایی همساز

انتشار هشتمین قطعه پروژه موسیقیایی همساز

به گزارش موزیک خوان هشتمین قطعه از پروژه موسیقایی همساز با هنرمندی حمید قنبری و یک نوازنده دیگر با مضمون امید بخشی، اتحاد و همدلی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، هشتمین قطعه از پروژه موسیقایی «همساز» به همراهی سازهای کوبه ای و الهام از اشعار حسین منزوی و حمید مصدق با مضمون امیدبخشی، اتحاد و همدلی منتشر گردید.
حمید قنبری نوازنده و پژوهشگر موسیقی ایرانی و طراح پروژه «همساز» ضمن اعلام این خبر خاطرنشان کرد: در این قطعه سازهای بندیر و تاکینگ درام با درامز همراه و همساز می شوند. تراب مجلسی نوازنده ایرانی الاصل ساکن ترکیه با نواختن دارمز در هشتمین قطعه «همساز» مشارکت خواهد داشت.
وی اظهار نمود: این قطعه موسیقایی بر مبنای ادوار ۱۰ ضربی انتخاب و نواخته شده است. رویکرد اصلی این قطعه همنوایی و همدلی است و این رویکرد با اشعاری از دو شاعر معاصر کشور آمیخته شده است تا بدین سان همنوازی سازهای مختلف، هم اندیشی فرهنگ های مختلف و همجواری هنر موسیقی و شعر، ما را بیشتر از پیش به سمت همراهی و اتحاد در گذار از شرایط سخت اجتماعی و فرهنگی سوق دهد.
در قالب پروژه «همساز»، تا کنون قطعاتی با همراهی سازهای تمبک، ناقاره، دف، بندیر، تاکینگ درام، پیپا (ساز باستانی کشور چین)، تمبوریم، پاندیرو و کویی کا (از سازهای کوبه ای برزیلی) و طبلا و با همراهی پژمان حدادی، وحید اسداللهی، حسین رضایی نیا، پدرام خاورزمینی، ژائو ژوچان، الکساندر جسوس و درشن آنند انتشار یافته است.


منبع:

1400/04/25
21:15:19
5.0 / 5
548
تگهای خبر: فرهنگ , مد , موسیقی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲