موزیک خوان Music Reader
نشان عكس سالن مطبوعاتی اهدا شد؛

معرفی برگزیدگان پنجمین نشان عكس مطبوعاتی

معرفی برگزیدگان پنجمین نشان عكس مطبوعاتی

موزیک خوان: اسامی برگزیدگان پنجمین دوره نشان عکس سال مطبوعاتی ایران با برگزاری مراسم پایانی این رویداد عصر جمعه 25 تیر اعلام شدند.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، مراسم پایانی و اعلام برگزیدگان پنجمین دوره نشان عکس سال مطبوعاتی ایران عصر جمعه ۲۵ تیرماه با حضور محمد خدادی معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدعوین محدود در سینما روباز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
در ابتدای این مراسم حمید فروتن رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران ضمن خوش آمد گویی به میهمانان از تلاش شبانه روزی عکاسان مطبوعاتی کشور در شرایط کرونا برای پوشش اخبار این همه گیری قدردانی کرد.
وی ضمن اشاره به حضور عکاسان و تصویربرداران رسانه ها در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی جهت پوشش اخبار کرونایی اظهار داشت: عکاسان و تصویربرداران در خط مقدم این همه گیری هستند بنابراین طرح واکسن فعالان این حوزه می بایست در الویت قرار گیرد. فروتن ضمن اشاره به حادثه سقوط اتوبوس حامل خبرنگاران در بازدید از خط انتقال آب دریاچه ارومیه ضمن تسلیت به بازماندگان آنها تصریح کرد انتظار می رود بیمه شاغلین این حوزه با جدیدت پیگیری شود بخصوص شاغلان رسانه ها در استان ها که به خاطر بار مالی بیمه اغلب رسانه ها از این مهم به بهانه های مختلف شانه خالی کرده و همکاران رسانه های ما با مشکل جدی در این بخش مواجهند که رفع این مشکل جدیت و پیگیری بیشتری از جانب مراجع مسئول و بخصوص معاونت مطبوعاتی ارشاد را طلب می کند.

در ادامه مراسم و با پخش مستندهایی از پیشگامان عکاسی مطبوعاتی ایران و با حضور محمد خدادی، فرهاد سلیمانی، اسماعیل عباسی و محمد صیادصبور و با اهدای لوح تقدیر از مریم کاظم زاده، سعید صادقی، ساسان مؤیدی و علیرضا عابدی بعنوان پیشگامان عرصه عکاسی مطبوعاتی کشور و به پاس تلاش و مجاهدت در جهت ثبت وقایع و رخدادهای انقلاب اسلامی، رشادت های رزمندگان در طول ۸ سال دفاع مقدس و رخدادهای پس از آن تقدیر به عمل آمد.
پس از مراسم تجلیل از پیشگامان، محمد خدادی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در سخنانی ضمن اشاره به شرایط خاصی که جهان به واسطه هم گیری کرونا با آن روبرو شده است، اظهار داشت: انسان و انسانیت و معرفت انسان کلید واژه اصلی بشریت است که بیشتر از هر روزی نیاز امروز بشر است. کار در رسانه احتیاج به عشق دارد و این سفارش همیشگی من در رسانه به جوانانی بود که می خواست کار رسانه را شروع کنند و امروز این عشق را در کارهای شما بویژه اثاری که در شرایط کرونایی تولید کرده اید به وضوح میتوان دید. فصل مشترک همه شماها معرفت است. در این معرفت، معنا پیدا کردید و این معرفت تجلی ای برای دیگران شده است. با همه بی معرفتی ها و موانعی که بر سر راه شماها و برای متوقف کردن شما بوده، جنگیدید، که همه این تلاش ها و جنگیدن تنها یک دلیل می تواند داشته باشد و آن عشق به انسان و انسانیت است.
وی اضافه کرد: شما چهره و نماد اصلی مردم در همه عرصه ها هستید. شما صدای افرادی هستید که شنیده نشده اند و این در تاریخ خواهد ماند. انتخاب این راه ریشه در ذات شما دارد که معرفت را برگزیده اید. خوشا به حال شما که انتخابتان انسان و تلاشتان برای انسانیت بوده است.
خدادی ضمن اشاره به جمع پرارزش عکاسانه و همدلی موجود در آن اظهار داشت: مشکل ما در ایران این است که کار انفرادی را خوب انجام می دهیم ولی وقتی به کار جمعی می رسیم ضریب تحمل پایینی داریم. برای بقای این جمع تلاش کنید کمک کنید تا این انجمن روز به روز تقویت شود این مهم جز با همکاری و گذشت امکان پذیر نیست. ما در خلال این سال ها سعی کردیم که آنچه در توانمان هست کمک و همراهی نماییم با وجود این که میدانیم فاصله بسیاری بین آنچه باید انجام دهیم با آنچه انجام داده ایم، وجود دارد.

اشاره به واکسیناسیون عکاسان مطبوعاتی / ‏‬در بیمه مشکل کمیت داریم
وی به موضع واکسیناسیون عکاسان خبری هم اشاره نمود و اظهار داشت: ما فهرست های جداگانه ای برای فعالین حوزه های مختلف رسانه ای آماده کرده ایم و انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی هم فهرست جداگانه ای دارد. من به شدت مخالف اعلام قبل اقدام هستم چون که معتقدم در بحث کرونا مشکل اصلی ما اعلام قبل اقدام بوده است. بنابراین درحال پیگیری هستیم که اول مبادرت به واکسیناسیون نماییم بعد اعلام عمومی انجام بدهیم.
معاون مطبوعاتی ارشاد درباره بیمه هم بیان نمود: در بحث بیمه متأسفانه ما مشکل کمیت در ایران داریم؛ همه ۱۳ هزار رسانه ای که داریم باید برای دریافت هر نوع امتیازی مبادرت به بیمه پرسنل خود کنند. با این وجود تابحال ۵ هزار عکاس و خبرنگار هم جداگانه بیمه شده اند ولی با این وجود کماکان می شنویم که هنوز عکاسان و خبرنگارانی هستند که بیمه نشده اند. سازمان نظام صنفی خبرنگاری را ایجاد کردیم ولی با اعتراض خود اهالی رسانه به مفاد آن به سرانجام مطلوبی که مدنظر بود، نرسید. به هر حال امیدواریم که این اتفاق بیفتد که در آن صورت برای جامعه رسانه ای که عکاسان و خبرنگاران را شامل می شود، میتوان کارهای بزرگی انجام داد.
در پنجمین دوره نشان، ۱۸۰ عکاس از سراسر ایران مشارکت داشتند که در بخش تک عکس ۱۲۰۴ اثر و در مجموعه عکس، ۲۵۹ مجموعه به دبیرخانه ارسال شده بود و مورد قضاوت قرار گرفتند. در بخش تک عکس، ۲۷۴ عکس خبری، ۳۸۴ عکس مستند، ۱۶۹ عکس محیط زیست، ۲۱۷ عکس پرتره و ۱۶۰ عکس ورزشی و در بخش مجموعه عکس هم ۵۶ مجموعه خبری، ۱۱۵ مجموعه مستند، ۶۳ فریم از مجموعه محیط زیست، ۲۹ فریم از مجموعه عکس پرتره و ۳۲ مجموعه عکس ورزشی به دبیرخانه ارسال شده بود.

جاسم غضبان پور، فرشاد عباسی، مجید برزگر، مرتضی فرج آبادی و یلدا معیری هیأت داوران پنجمین دوره نشان عکس سال مطبوعاتی ایران بودند.
اسامی برگزیدگان این دوره نشان مطبوعاتی به شرح زیر است:
بخش ورزشی
تک عکس
آریا جعفری بعنوان برگزیده ارائه شد. نامزدهای این بخش آریا جعفری (دو فریم)، مرضیه سلیمانی، عبدالواحد میرزازاده، مرتضی زنگنه فرد و مهدی نصیری بودند.
مجموعه عکس
فرشته اصلاحی برگزیده این بخش اعلام گردید. محمدرضا عباسی، فرشته اصلاحی، سیدجواد میرحسینی و سید متین هاشمی نامزدهای این بخش بودند.
بخش پرتره
تک عکس
حامد ملک پور بعنوان برگزیده این بخش ارائه شد.
نامزدهای بخش پرتره عبارت بودند از: حامد ملک پور، هادی دهقان پور، زهره صباغ نژاد، مریم کامیاب، میلاد حمادی و جاوید تفضلی.
مجموعه عکس
آرمین کرمی برگزیده این بخش شد.
نامزدهای این بخش؛ آرمین کرمی، سیدعلیرضا رجایی شوشتری، محدثه زارع، تقوی سادات حیدری و مجید عسگری پور بودند.
بخش محیط زیست
تک عکس
احمد ظهرابی بعنوان برگزیده ارائه شد.
همچنین احمد ظهرابی، مهدی محبی پور، ابراهیم علی پور، سیدمتین هاشمی و سیدفاطمه هاشمی بعنوان نامزد اعلام شده بودند.
مجموعه عکس
نامزدهای این بخش متشکل از زهره صباغ نژاد، مهدی محبی پور، محمد مهیمنی، امیر جدیدی، مجید حجتی و حسین تهوری بودند که در نهایت زهره صباغ نژاد بعنوان برگزیده ارائه شد.
بخش مسائل معاصر
تک عکس
مجید خواهی بعنوان برگزیده این بخش معرفی و تجلیل شد.
نامزدهای این بخش مجید خواهی، احمد بلباسی، محسن اسماعیل زاده، فاطمه نصر اصفهانی و شهروز جلالت بودند.
مجموعه عکس
نامزدهای این بخش فاطمه عابدی، عبداله حیدری، شایان حاجی نجف و مجید عسگری پور بودند.
برگزیده این بخش فاطمه عابدی اعلام گردید.

بخش مالتی مدیا
در این بخش محمدرضا عباسی عکاس خبرگزاری مهر بعنوان برگزیده معرفی و تجلیل شد.
نامزدهای این بخش، محمدرضا عباسی، محسن کابلی، صادق صوری و سهیل فرجی بودند.
بخش خبری
تک عکس
مهشاد جلالیان مجیدی، حامد ملک پور، امین نظری و روح الله وحدتی بعنوان نامزدهای این بخش اعلام شدند.
برگزیده این بخش، مهشاد جلالیان مجیدی اعلام گردید.
مجموعه عکس
برگزیده این بخش امین نظری اعلام گردید.
نامزدهای این بخش امین نظری، سید متین هاشمی، حامد ملک پور، کامیار حیدر خطیبی، علی اصغر یوسفی و داوود ایزد پناه بودند.


منبع:

1400/04/26
15:09:17
5.0 / 5
607
تگهای خبر: انجمن , بیمه , سینما , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲