موزیک خوان Music Reader
گفت وگو با علی فرامرزی ـ هنرمند نقاش

به محیط زیست نپردازیم، به چه بپردازیم؟

به محیط زیست نپردازیم، به چه بپردازیم؟

به گزارش موزیک خوان یک هنرمند نقاش با تکیه بر اهمیت مبحث محیط زیست، می گوید: بحث محیط زیست امروز مهم ترین مبحث زیست بشر و موضوعی جهانی است. در حقیقیت جزو المان ها و موضوع هایی است که هنرمندان همه کشورها به جد باید به آن توجه نمایند و به آن بپردازند. بحث زیست و حیات انسان باید برای بشر مهم ترین مساله باشد و لازم است هنرمندان به این مورد که زندگی انسانها را به شکل جدی تهدید می کند، توجه داشته باشند.


علی فرامرزی ـ نقاش صاحب سبک، طراح و منتقد نقاشی ـ که سال هاست درباره مبحث محیط زیست و خشکسالی کار می کند، در گفت وگویی با ایسنا ادامه می دهد: نمی دانم اگر قرار باشد به مساله ای با این اهمیت، جهانی توجه نشود چه چیز مهمتری می تواند برای جلب نظر هنرمندان که سبب شود به آن بپردازند وجود داشته باشد.
این هنرمند همینطور درباره پرداختن به مبحث محیط زیست می گوید: مبحث طبیعت و محیط زیست یکی از سوژه های قدیمی و متداول تاریخ هنر است؛ منتهی این طبیعت با در نظر گرفتن جغرافیای هنرمند و دوره های زمانی گرفتار تغییر می شود. همانطور که در ایران مشکلاتی که به لحاظ جغرافیای طبیعی از نظر صخره ها، کویری ها و... داریم، سبب به وجود آمدن دوره هایی شده که کمتر به آنها توجه شده است.
همچون آثار فرامرزی در حیطه محیط زیست (حجومی ها)


منبع:

1400/04/31
14:15:48
5.0 / 5
701
تگهای خبر: آثار , مد , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
موزیک خوان