موزیک خوان Music Reader

شوخی با آثار کلاسیک نقاشی

شوخی با آثار کلاسیک نقاشی

موزیک خوان: یک هنرمند نقاش بر این باور است که هنر نقاشی بیش از سایر حوزه های هنر از لطمه کرونا در امان مانده است و دراین زمینه به فروش مناسب آثارش در این دوره اشاره می کند.


حامد نوروزی، هنرمند نقاش متولد سال ۱۳۷۰ در تهران و فارغ التحصیل رشته معماری است. او که تابحال چندین نمایشگاه گروهی در داخل و خارج از ایران داشته، برنده جایزه ی فستیوال Nord art از کشور آلمان در سال ۲۰۱۹ است.
بتازگی برخی از آثار نوروزی در نمایشگاه «مجموعه تابستانه» به معرض نمایش گذاشته شد که او درباره تجربه نمایشگاه گروهی به ایسنا چنین اظهار داشت: «نمایشگاه گروهی یک خصیصه خیلی مهمی دارد و آن حضور آرتیست های مختلف است که موجب می شود هنرمندان آثار دیگران را نیز ببینند.»
نوروزی با اشاره به این نکته که نمایشگاه گروهی برخلاف نظر بسیاری از افراد یک تجربه مهم شمرده می شود، اظهار داشت: «نمایشگاه گروهی یک خصیصه خیلی مهمی دارد و آن حضور آرتیست های مختلف از گالری های مختلف است.»
ایشان سپس افزود: «هنرمندان از این طریق می توانند آثار دیگران را نیز ببینند و این برای هنرمندان جوانی مثل من فرصتی است که کمک می نماید تا مخاطبان جدی تر نیز آثارشان را ببینند.»
این نقاش درباره سبک کاری خود اظهار نمود: «سبک کار من معاصر است؛ اما نوع تکنیک اجرا به کلاسیک بازمی گردد و بنا بر این از آثار دیگر نمایشگاه مجزاست؛ البته آثار دیگر هم معاصر هستند اما تکنیک اجرای آنها تکنیک کلاسیک نیست.
بگفته این هنرمند تعداد کارهای طنز در مجموعه آثار او کم نیست و او بطور معمول یکسری از آثار کلاسیک را انتخاب می کند و با شوخی و طنز جایگاه معنوی ای که در گذشته داشته اند را پایین می کشد.
نوروزی، نقاش در پاسخ به پرسشی که از او درباره اقبال مردم نسبت به سبک کارش پرسیده شد، اظهار داشت: «اقبال خیلی خوب بود. من هم نمایشگاه انفرادی موفقی داشتم که هم از لحاظ فروش و هم از لحاظ بازخورد تجربه موفقی بود.»
این نقاش با اشاره به این که حوزه فعالیتش بصورت کامل نقاشی است، درباره تأثیر شیوع ویروس کرونا بر این حوزه، اشاره کرد: «هنر نقاشی نسبت به سایر حوزه های هنر، بیشتر از تأثیرات شیوع ویروس کرونا در امان مانده است.»
وی دراین زمینه افزود: «من دوستانی دارم که در فضای تئاتر کار می کنند و بسیاری از شیوع این ویروس لطمه دیده اند. در نقاشی اما من در دوره کرونا نیز فروش خوبی داشتم و حتی یک نمایشگاه گروهی و انفرادی نیز در این دوران برگزار کردم.»
بگفته این هنرمند به لحاظ بُعد اقتصادی، از آن جهت که ویروس کرونا اقتصاد و قدرت خرید خریداران هنر را تحت تاثیر قرار داده است، سبب شده تا خریداران بمنظور خرید آثار هنری صبر کنند. این مشکلی است که برای حوزه نقاشی پیش آمده که البته نسبت به مشکلات سایر حوزه ها پیش پا افتاده شمرده می شود.
نوروزی در پاسخ به این پرسش که آیا نمایشگاه مجازی می تواند حق مطلب را ادا کند و هنری که هنرمند تلاش دارد تا به مخاطبش منتقل کند را انتقال دهد یا خیر، اظهار داشت: «فکر نمی کنم. خود من درخواست های زیادی از جانب افراد مختلفی دارم که کارهایم را بمنظور فروش در سایت قرار دهم اما بطور معمول این کار را انجام نمی دهم.»
وی در تشریح دلیل این کار افزود: «دیدن یک کار از نزدیک خیلی متفاوت از بازدید مجازی آنست.»


منبع:

1400/06/09
10:24:05
5.0 / 5
601
تگهای خبر: آثار , خرید , مد , معماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
موزیک خوان