موزیک خوان Music Reader

پوستر هنرمند ایرانی برای روز جهانی صلح

پوستر هنرمند ایرانی برای روز جهانی صلح

روز جهانی صلح که همه ساله در سی و یکم سپتامبر برگزار می شود، به صورت اختصاصی به نبود جنگ و خشونت تاکید می کند. بزرگداشت این روز، نخستین بار در سال ۱۹۸۲ برگزار شده و از آن زمان تا به امروز، توسط کشورهای مختلف ادامه پیدا کرده است.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، باآنکه همچنان در نقاط مختلف دنیا جنگ وجود دارد اما این حقیقت به مفهوم آن نیست که زمینه سازی برای صلح امری غیر ممکن است.
بهزاد شیشه گران، نقاش و طراح گرافیک که به مناسبت این روز پوستری طراحی نموده، درباره این مورد این چنین نوشته است: «هنر ضدجنگ» و «هنر برای صلح» همواره برای ابراز مخالفت با جنگ و گاهی هم به جای یکدیگر به کار می روند، اما تفاوت قابل توجهی در نحوه بیان خود دارند: «هنر ضد جنگ»، چهره ی کریه جنگ را به شکلی تلخ، تند و زننده و به کمک تصاویری دهشتناک و خشونت بار از قتل عام انسان ها و حیوانات، تخریب و ویرانی شهرها و روستاها و آوارگی انسان ها و نظایر آن به نمایش می گذارد. اما در «هنر برای صلح» هنرمند می کوشد برای ابراز دیدگاهش از صلح جهانی و نفی جنگ و خشونت، فضایی مثبت و خوشایند در آثارش ایجاد نماید. به همین سبب درصدد برآمدم پوستری برای صلح و تقبیج جنگ طراحی کنم.»
اثر بهزاد شیشه گران


منبع:

1400/06/31
11:57:03
5.0 / 5
651
تگهای خبر: آثار , طراحی , گرافیك , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲