موزیک خوان Music Reader
در دیدار وزیر ارشاد مطرح شد؛

مجید انتظامی و ساخت یک اثر موسیقایی درباره حاج قاسم سلیمانی

مجید انتظامی و ساخت یک اثر موسیقایی درباره حاج قاسم سلیمانی

موزیک خوان: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه ۶ مهر همزمان با بزرگداشت هفته دفاع مقدس با مجید انتظامی هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی کشورمان ملاقات و گفتگو کرد.به گزارش موزیک خوان به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه سه شنبه همزمان با بزرگداشت هفته دفاع مقدس با مجید انتظامی هنرمند پیشکسوت عرصه موسیقی کشورمان دیدار و گفت و گو کرد.
محمدمهدی اسماعیلی در این دیدار اظهار داشت: استاد انتظامی دارای آثار پرارزش و ماندگاری در عرصه موسیقی بخصوص آثار دفاع مقدس هستند که همواره در ذهن و خاطره ملت ما بعنوان آثار ماندگار نقش خواهد بست. ما در دوره جدید فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتظر تولید آثار فاخر و جدیدی از استاد انتظامی هستیم و برا این منظور شرایط و نیازهای تولید این آثار را فراهم خواهیم کرد.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی افزود: ما دستمان را برای یاری گرفتن به سمت هنرمندان ارجمند کشورمان گشاده ایم و استاد انتظامی بعنوان یکی از استادان مبرز جریان موسیقی اصیل کشور همواره توجهشان به رشد و تعالی هنر در جامعه و انتقال ارزش هایی چون حماسه آفرینی های دفاع مقدس به علاقه مندان بخصوص جوانان بوده و آثار قابل توجهی در حوزه جریانات عمومی همچون دفاع مقدس پدید آورده اند که هیچگاه از ذهن و ضمیر مردم دور نمی گردد. آثاری که مردم نسبت به آن تعلق خاطر و حس خوبی دارند و این امری مهم و پرارزش است.
در این دیدار مجید انتظامی با قدردانی از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بعضی از مشکلات و دغدغه های حوزه موسیقی کشور اشاره نمود و بخشی از خاطرات خود در باره تولید آثارش را بازگو کرد.
وی همینطور تصریح کرد: درصورتیکه شرایط جسمی ام اجازه بدهد و در وضعیت مناسبی قرار بگیرم نخستین اثری که خواهم ساخت درباره ارزش های والا و معنوی و تعلقات ملت ما بخصوص فداکاری های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی خواهد بود.
در آخر این دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یک جلد مثنوی به مجید انتظامی اهدا کرد.
محمود شالویی سرپرست معاونت امور هنری درباره فلسفه اهدای این کتاب اظهار داشت: از آنجائیکه اشعار مولانا بگونه ای است که زمینه ساز تولید آثاری مانند آثار استاد انتظامی است و از سویی مولانا مدافع ارزش های متعالی انسانی است، این کتاب را به استاد انتظامی شده است.
در ملاقات با مجید انتظامی تعداری از مدیران فرهنگی همچون محمود شالویی مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی و سرپرست معاونت امور هنری، سیدمجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، محمد الهیاری مدیرکل دفتر موسیقی و حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی کردند.


منبع:

1400/07/10
10:03:24
5.0 / 5
554
تگهای خبر: آثار , فرهنگ , كتاب , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳