موزیک خوان Music Reader
طی حكمی؛

رسول منفرد رئیس حوزه هنری گیلان شد

رسول منفرد رئیس حوزه هنری گیلان شد

به گزارش موزیک خوان رسول منفرد با حکم رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کشور بعنوان رئیس حوزه هنری استان گیلان انتخاب شد.به گزارش موزیک خوان به نقل از مهر، «محمد مهدی دادمان» رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در حکمی «رسول منفرد» را به سمت ریاست حوزه هنری استان گیلان منصوب نمود.
در متن این حکم آمده است:
«در دوران مشروطیت، در دوران استبداد صغیر، در دوران دست اندازی انگلیسی ها و دیگر بیگانگان متجاوز به ایران، گیلانی ها نشان دادند که در مبارزه پیشرو هستند. پس از آنکه شعله انقلاب برخاست و انقلاب پیروز شد، همه دیدند یکی از نقاطی که آنچنان پای مردانگی و استقامت فشرد که همه را متوجه خود کرد و هویت و شخصیت خویش را نشان داد، منطقه گیلان بود؛ چه در انقلاب، چه در جنگ، چه در ایام پیش از جنگ در آغاز انقلاب، دین و ایمان و عشق و معنویت و جوهر ذاتی مردم این منطقه، دست ها و انگشتان بیگانه را قطع کرد و اسلام و انگیزه های ایمانی و خواست برخاسته از دل و جان مردم مؤمن این استان را بر هوس های فاسد و مفسد بیگانگان غلبه داد. (رهبر معظم انقلاب اسلامی)
برادر ارجمند جناب آقای «رسول منفرد»
گیلان نه تنها از لحاظ اقلیمی و جغرافیایی، بلکه از لحاظ تاریخی و انسانی هم موقعیتی ممتاز دارد؛ نوابغ و علما، فقیهان و فیلسوفان، شاعران و ادیبان و صنعتگران و دانشمندان بزرگی عظمت آن خطه عزیز و پر برکت را رقم زده اند. مردم استان گیلان در دوران انقلاب اسلامی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی هم همچون تمامی تاریخ این سرزمین مقدس صاحب افتخارات درخشانی هستند. خیزش نسل های پی در پی شهیدان و مجاهدان فی سبیل الله و بزرگ مردان فرهنگ و هنر از گیلان، گواه دیگری ست بر ظرفیت های عظیم و یگانه این دیوار با برکت و باران خیز.
خوشبختانه امروز گیلان، چشمه جوشان استعدادهای فکری و هنری تازه نفس و خوش آتیه ای است که بلاشک سرمایه فردای انقلاب اسلامی و مایه اعتلای روز افزون این مرز و بوم خواهند بود.
به همین سبب، به صحنه آوردن هنر انقلاب برای روایت، بازخوانی و بهره گیری ذخایر فرهنگی، تاریخی و هویتی آن استان، یکی از ضروری ترین کارهایی ست که باید به جِد مورد توجه قرار گیرد. بنابراین نظر به صلاحیت و تجربیات پرارزش و مؤثر شما، بنا به پیشنهاد معاون محترم راهبری استانهای حوزه هنری، جنابعالی را به «ریاست حوزه هنری انقلاب اسلامی استان گیلان» منصوب می نمایم.
از شما انتظار می رود در دوران مسئولیت تان؛ ذیل سیاست های کلان حوزه هنری بر تنظیم، تصویب و اجرای سند استراتژیک حوزه هنری استان همت گمارید.
برای شناسایی و پرورش نسل مستعد و نوخاسته هنر انقلاب اسلامی در استان با همتی مضاعف اقدام کنید. شبکه ای منسجم، کارآمد و هم افزا از هنرمندان مؤمن و انقلابی استان را در مجموعه حوزه هنری استان بعنوان مرکز رشد هنر انقلابی سامان دهید. در معرفی قله های هنر انقلابی استان در تراز ملی و بین المللی بکوشید.
ظرفیت ارتباط مستمر و مؤثر با هیأت اندیشه ورز حوزه هنری استان، نهادها، تشکل های مردمی، دینی و انقلابی و اعضای جبهه فکری، فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی استان را فعال نمائید.

1400/07/14
15:00:50
5.0 / 5
666
تگهای خبر: اقلیم , فرهنگ , مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان