موزیک خوان Music Reader

در اکسپو دوبی چه می گذرد؟

در اکسپو دوبی چه می گذرد؟

نمایشگاه «اکسپو 2020» بعد از مدت ها تاخیر از چند روز پیش در امارات متحده عربی شروع به کار کرده تا کشورهای مختلف جهان با غرفه ها و طراحی های منحصربه فرد فرصت قدرت نمایی پیدا کنند.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، «اکسپوهای جهانی» رویدادهای بزرگی به شمار می روند که میلیونها بازدیدکننده از سراسر جهان را جذب می کنند و آنها را بوسیله غرفه ها و طراحی های معماری به تجربه جهان از دید هویت ها و ملیت های مختلف دعوت می کنند.
فعالیت «اکسپو ۲۰۲۰ دوبی» از روز جمعه، یکم اکتبر شروع شد تا انتظار برای برگزاری این نمایشگاه بزرگ که به سبب همه گیری کرونا به تعویق افتاده بود به اتمام برسد. این رویداد تا ۳۱ مارس سال ۲۰۲۲ یعنی به مدت شش ماه با حضور بیش از ۱۹۰ کشور همچون ایران ادامه خواهد داشت.
در سال ۲۰۱۳، امارات متحده عربی توانست میزبانی «اکسپو ۲۰۲۰» را در رقابت با «سائوپائولو» در برزیل و «یکاترینبورگ» در روسیه از آن خود کند.
امارات متحده عربی که یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان بشمار می رود به امید جذب گردشگران و سرمایه گذاران برای این رویداد بیش از ۷ میلیارد دلار هزینه کرده و برای برگزاری آن، یک فضای ۴۳۸ هکتاری در جنوب غربی «دوبی» در نزدیکی فرودگاه «آل مکتوم» مختص کرده است. این فضا به سه بخش که هر یک برای نمایش سه مضمون اصلی این رویداد طراحی شده اند، تقسیم می شوند.
حالا می توان از «اکسپو ۲۰۲۰» بعنوان بزرگ ترین رویداد حضوری جهان از زمان شیوع ویروس کرونا تا حالا نام برد. انتظار می رود قبل از به انتها رسیدن این نمایشگاه حدود ۲۵ میلیون نفر از آن بازدید کنند.
هم حالا فعالیت غرفه های گوناگونی در این رویداد شروع شده است که در ادامه به چند مورد از قابل توجه ترین آنها نگاهی داریم.

پاویون بریتانیا (پاویون شعر)


این پاویون طبقه طبقه نماینده بریتانیا در «اکسپو ۲۰۲۰ در دوبی» است. طراحی این پاویون با هدف خلق ساختاری صورت گرفته که نمایانگر هویت بریتانیا در قالب ملتی که فرهنگ های گوناگونی را در خود جای داده است، باشد. این پاویون نتیجه تعامل این اندیشه های مختلف و تلفیق آن با تکنولوژی را به تصویر می کشد. بر روی نمای بیرونی این پاویون شعرهایی به معرض نمایش گذاشته می شود که فضای خارجی پاویون را به یک نمایشگاه بدل می کند.

پاویون کانادا (نشانه ها)


پاویون کانادا در «اکسپو ۲۰۲۰ دوبی» طوری طراحی شده است تا پلی باشد میان فرهنگ های کانادا و امارات متحده عربی. به عبارت دیگر، این پاویون مناظر کانادا را بوسیله مشخصه های بارز معماری امارات متحده عربی به نمایش می گذارد. نمای مشبک و چوبی این پاویون با الهام از شناشیل های سنتی معماری اسلامی تولید شده است.

پاویون بلژیک (معماری سبز)


پاویون بلژیک شهرهای سبز را مرکز توجه قرار داده است و ساختاری قوس دار، سبز و گلدار را به نمایش می گذارد. این پاویون که ۵۰۰ مترمربع فضا در اختیار دارد درحقیقت نمایانگر چشم انداز بلژیک برای آینده است.

پاویون امارات متحده عربی


نمای این پاویون را می توان تجسمی از «تفسیر نمادین جریان حرکت» در نظر گرفت که با وجود خاصیت هایی همچون فضاهای سبز، سازه های شبیه به بال و طاق های مختلف از پیشرفت و ابتکارهای امارات متحده عربی سخن می گوید.

پاویون سنگاپور (طبیعت، پرورش، آینده)


این پاویون نماینده سنگاپور در «اکسپو ۲۰۲۰ دوبی» است و بیان کننده چشم انداز سنگاپور برای آینده ای سبز و پایدار می باشد که با ادغام فرهنگ، معماری، طبیعت و فناوری حاصل می شود. این پاویون در حقیقت نمونه ای از محیط شهری سنگاپور است. در ساختار این پاویون، ۱۷۰ نوع مختلف از گیاهان از نقاط مختلف سنگاپور به معرض نمایش گذاشته شده اند.

پاویون مراکش


پاویون مراکش در «اکسپو ۲۰۲۰ دوبی» نشان میدهد چطور تکنیک های طراحی و ساخت و ساز سنتی مراکش می توانند در طراحی های معاصر و ساخت و سازهای شهری نمود پیدا کنند.1400/07/16
14:23:23
5.0 / 5
676
تگهای خبر: سنتی , طراحی , فرهنگ , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴