موزیک خوان Music Reader

چرا ایران درودی در جوار فردوسی به خاک سپرده نمی شود؟

چرا ایران درودی در جوار فردوسی به خاک سپرده نمی شود؟

بنیاد ایران درودی در تازه ترین اطلاع رسانی خود درباره محل خاکسپاری این هنرمند، دلایلِ انتخاب قطعه هنرمندان را تشریح نمود.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، بنیاد ایران درودی با اشاره به این نکته که مقررات تازه ای برای حفظ جایگاه تاریخی و محوطه میراث فرهنگی شکل گرفته است، این چنین نوشته است:
«نظر به خواسته ای که ایران عزیز ما در مصاحبه ای مطرح کرده بود (و نه در وصیتنامه مکتوب)، بنیاد ایران درودی موضوع خاکسپاری در جوار آرامگاه حکیم فرودسی را بطور رسمی پیگیری کرد، اما مقررات تازه حاکی از آن بود که برای حفظ جایگاه تاریخی و محوطه میراث فرهنگی این بزرگان فرهنگ و هنر ایران، این امکان مانند گذشته فراهم نیست. خاکسپاری در بیرون این محوطه با فاصله ای دور، امکان دیگری بود که موضوع را از نیت اصلی خود دور می داشت.
لذا در جمع بستگان، یاران و دوستان هنرمند عزیزمان بانوی نور و رنگ ایران درودی، این اتفاق نظر حاصل شد که پیکر این بانوی فرهیخته، در ساعت ۱۰ بامداد روز سه شنبه (یازدهم آبان ماه) از مقابل موزه هنرهای معاصر ایران مشایعت و سپس در قطعه هنرمندان خاکسپاری گردد.
دستان پر مهر شما عزیزان را می بوسیم.
بنیاد ایران درودی.»
ایران درودی، هنرمند مطرح در زمینه نقاشی که در فرانسه نیز تحصیل کرده بود، جمعه (هفتم آبان ماه) بعد از دوره طولانی مبارزه با بیماری دارفانی را وداع گفت.
منبع:

1400/08/10
23:07:57
5.0 / 5
656
تگهای خبر: فرهنگ , مد , موزه , میراث فرهنگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱