موزیک خوان Music Reader

تصویری از گریه گروهبان آمریکایی در خلیج فارس

تصویری از گریه گروهبان آمریکایی در خلیج فارس

به گزارش موزیک خوان عکسی از جنگ آمریکا در خلیج فارس، سوژه این هفته برنامه «عکس های تکان دهنده» شبکه هیسپان تی وی (اولین شبکه تلویزیونی اسپانیایی زبان ایران) می شود.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، برنامه «عکس های تکان دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی که هر هفته با انتخاب عکسی موثر و ماندگار در تاریخ، به بررسی آن می پردازد، در این قسمت عکسی از دیوید ترنلی، عکاس مشهور آمریکایی را از جنگ آمریکا در خلیج فارس که سربازان آمریکایی بسیاری در آن کشته و زخمی شدند، بررسی می کند.
این عکس، یک گروهبان آمریکایی را نشان میدهد که وقتی متوجه جسد دوستش در نزدیکی خود می شود، به شدت گریه می کند.
دیوید ترنلی در ۲۲ ژوئن ۱۹۵۵ در ایالت ایندیانا آمریکا متولد شد. او یکی از بهترین عکاسان و روزنامه نگاران دنیاست و در سال ۱۹۹۰ به سبب تصاویر تاریخی خود از قیام در چین و اروپای شرقی جایزه پولیتزر گرفت. در سال ۱۹۸۸ هم برای عکس تکان دهنده خود از زلزله ویرانگر در ارمنستان جایزه عکس مطبوعات جهان را دریافت کرد. از زمان جنگ بوسنی و قیام دانش آموزان در چین تا مبارزات اختتام دادن به آپارتاید و جنگ خلیج فارس هیچ چیز از دید دوربین ترنلی جانمانده است.
«عکس‎ های تکان‎ دهنده» کاری از واحد برنامه های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز جمعه ۱۴ آبان ماه ساعت ۰۳: ۰۰ بامدادان به وقت تهران پخش می شود و تکرار آن همان روز ساعت ۱۰: ۲۰ و شنبه ساعات ۲۱: ۳۰ و ۱۴: ۰۰ برای اسپانیایی زبان های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.
منبع:

1400/08/13
20:43:41
5.0 / 5
611
تگهای خبر: دوربین , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان