موزیک خوان Music Reader
در گزارش موزیك خوان مطرح شد؛

کارهای علی رهبری برای هنرمندان جوان اوکراینی

کارهای علی رهبری برای هنرمندان جوان اوکراینی

موزیک خوان: یکی از آهنگسازان و رهبران ارکستر کشورمان که در دهه های اخیر در خارج از کشور به فعالیت مشغول می باشد، علاوه بر برگزاری یک مسترکلاس رهبری ارکستر در اوکراین، کنسرتی را نیز در این کشور رهبری می کند.علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر که طی سالهای قبل مدیریت هنری و رهبری ارکستر سمفونیک تهران را به عهده داشت، در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تشریح تازه ترین کارهای خود در عرصه موسیقی بیان کرد: حدود دو هفته ای هست که در کشور اوکراین حضور دارم و برمبنای آن مستر کلاس چند روزه ای را با یکی از ارکسترهای سمفونیک این کشور برگزار کرده ام که برای بالا بردن سطح کیفی این مجموعه برگزار شده است.
رهبر اسبق ارکستر سمفونیک تهران اظهار نمود: در این کارگاه های آموزشی برخی از رهبران جوان ارکستر کشور اوکراین شرکت کرده اند تا آشنایی بیشتری با فعالیت یک رهبر ارکستر آشنایی بیشتری پیدا کنند. این در حالیست که باتوجه به حضور رهبران صاحب نام و شناخته شده ای که در زمینه موسیقی این کشور فعالیت دارند، حضور یک هنرمند ایرانی در این شرایط می تواند دربرگیرنده فضای جالب توجهی باشد.
وی اضافه کرد: علاوه بر برگزاری این کارگاه های آموزشی که اشاره کردم، مقرر است که شامگاه چهارشنبه سوم آذر ماه نیز کنسرتی را در مجموعه «فیلهارمونی خملینسکی» کشور اوکراین در قالب یک اجرای زنده و آنلاین پیش روی مخاطبان قرار دهیم که این کنسرت توسط یکی شبکه های معتبر کشور اوکراین نیز ضبط خواهد شد.
رهبری درباره جزئیات این کنسرت نیز توضیح داد: طبق برنامه ریزی هایی که صورت گرفته، اجرا و ضبط قطعه حضرت ابراهیم (ع)، قطعه «دیوان» گوته و سونات های «شکسپیر» همچون آثاری هستند که در طول این مدت ضبط شده اند. نکته جالب توجه در این چارچوب همکاری با یک گروه کُر بسیار عالی معتبر کشور اوکراین و همین طور استفاده از آثار چندین آهنگساز ایرانی است که می تواند دربرگیرنده شرایط موثری در این چند روز باشد. به هر حال چنین کارهای تا به امروز در کمترین شکل ممکن خود اتفاق افتاده و می تواند به لحاظ مفهومی نیز با شرایط کشورمان همسانی داشته باشد.


منبع:

1400/09/05
20:54:30
5.0 / 5
769
تگهای خبر: آثار , آموزش , شركت , كارگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان موزیك خوان
موزیک خوان