موزیک خوان Music Reader

درخواست بازیگر پایتخت برای عفو حمید صفت

درخواست بازیگر پایتخت برای عفو حمید صفت

هومن حاجی عبدالهی خواهان عفو حکم قصاص حمید صفت، خواننده رَپ شد.


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، این بازیگر با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود به همراه چند عکس، خواهان عفو حمید صفت شد و نوشت: «نتوانستم بی تفاوت باشم. سال ها پیش در صورتیکه بسیار حال و اوضاع روحی بدی داشتم، به دیدار کودکان پروانه ای رفتم و چند دقیقه ای کنارشان بودم. جالب اینکه حمیدصفت هم آنجا بود. سلام و علیک و خوش و بشی با هم کردیم. تازه از زندان آمده بود. متین و موقر و آرام و نجیب...»
وی در ادامه نوشته است: «قضاوتش نکردم؛ چون یاد گرفتم که شاید اگر در موقعیت او بودم صد برابر بدتر از عمل او را انجام می دادم. بطور قطع حق با خانواده مقتول است و می توانند هر نظری داشته باشند ولی با عفو و بخشش و گذشت روح خودرا از آرامش و نشاط الهی لبریز خواهند کرد. امروز عجله نکنیم. شاید سالهای بعد جور دیگری فکر نماییم... نباشد که کرده گذشته پشیمانمان کند.»


به گزارش موزیک خوان به نقل از ایسنا، ۲۸ مرداد ماه سال ۹۶ پرونده حمیدرضا صفت، خواننده، به بهتان قتل، تشکیل و تحقیقات در این خصوص شروع شد. او با ناپدری خود درگیر شده بود و ناپدری وی در بیمارستان فوت کرده بود.
«حمید صفت» ششم خردادماه سال ۹۷ از زندان با قرار وثیقه آزاد شد.
در اواخر سال ۹۹ با اعتراض اولیای دم به آزادی وی این دفعه پرونده به کمیسیون ۱۱ نفره پزشکی قانونی فرستاده شد و با تکمیل تحقیقات، باتوجه به نظریه کمیسیون پزشکی و طبق ماده ۲۹۰ قانون مجازات اسلامی در خصوص این که اگر کسی آگاهی داشته باشد که فرد بیمار است، با او درگیر شود، گرچه عمل نوعاً کشنده نباشد، او مرتکب قتل عمد شده است، کیفرخواست رپر معروف به بهتان قتل عمد صادر شد و حمیدصفت پای میز محاکمه ایستاد.
در جلسه دادگاه بعد از دفاعیات متهم و وکیل او، قاضی پرونده دستور بازداشت حمید صفت را صادر کرد.
اما شامگاه ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۰، عسگر قاسمی آقباش ـ وکیل مدافع حمید صفت ـ به ایسنا گفته است که حکم قصاص موکلش به او ابلاغ گردیده است. او و عزیز محمدی، دیگر وکیل پرونده، ظرف ۲۰ روز از تاریخ ابلاغ حکم فرصت دارند نسبت به حکم صادره فرجام خواهی کنند.
قبل از این رضا صادقی ـ خواننده پاپ ـ هم با انتشار مطلبی، خواهان بخشش حکم قصاص حمید صفت شده بود.
منبع:

1400/01/16
20:18:04
5.0 / 5
545
تگهای خبر: بازی , بازیگر , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴